Колишня міністерка фінансів Маркарова розкритикувала проєкт змін до держбюджету-2020

Вона вважає бюджетну консолідацію єдиним правильним шляхом - відходити від контролю над дефіцитом і його зменшенням можна виключно для інвестицій в інфраструктуру.

Колишня міністерка фінансів України Оксана Маркарова розкритикувала урядовий законопроєкт щодо змін до держбюджету-2020, у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами особливо небезпечними для України є три пропозиції в пакеті змін до бюджету. Це суттєве збільшення дефіциту бюджету не для інвестицій/розвитку, зняття обмежень з державних запозичень, які ми запровадили саме законодавчо для парламентського контролю за борговою політикою та відтермінування середньострокового бюджетування за 2 дні до доведення до РНБО обсягів видатків та за 8 днів до доведення до головних розпорядників бюджетних коштів (ГРК).

"Це разом небезпечна суміш змін, які не відповідають ухваленим раніше стратегіям управління державними фінансами і управління боргом і можуть відкрити двері ризикам, що стали причиною попередніх криз в публічних фінансах", - написала Маркарова.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада збереться на позачергове засідання, на якому має у тому числі розглянути і проєкт змін до бюджету країни. Раніше в публічний простір потрапив перший драфт змін до держбюджету, запропонований Міністерством фінансів, і був розкритикований суспільством за скорочення фінансування освіти, культури і спорту.

Відео Порізати бюджет: видаткова частина бюджету 2020 може збільшитися на 86 мільярдів гривень

Кабмін запропонував Раді "порізати" бюджет. Згідно з поданим документом, грошей не дорахуються майже всі міністерства, окрім Мінфіну. Найбільше постраждає гуманітарна сфера: фінансування освіти може скоротитись на 7 мільярдів.  

Порізати бюджет: видаткова частина бюджету 2020 може збільшитися на 86 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів