"Команда Авакова окупувала переатестацію поліції". Активісти вийшли з процесу реформи МВС

Вони наголосили, що курує процес один із радників міністра, який фігурує у "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.  

Представники громадськості заявили, що виходять із атестації поліції через "окупацію процесу командою Авакова". На сьогоднішньому брифінгу учасники "Автомайдану", волонтери "Народного тилу" та Combat-UA вказали, що переатестація відбувається неефективно.

Активістка Ольга Худецька у Facebook пояснила, в чому тепер полягає контроль над атестацією з боку МВС:

1) Більшість голосів в комісії завжди тепер має міліція/поліція, а не громадськість;

2) Головами комісій (принаймні тих, які атестують керівників у регіонах) є радники мінстра внутрішніх справ Арсена Авакова або інші представники з апарату, з кола"старої гвардії";

3) Громадських активістів у комісії тепер відбирає міліцейська комісія (місцеві поліцейські керівники плюс апарат). 

4) Сам процес атестації тепер організовує кадровий Департамент: списки тих, хто атестується, підбір членів комісій, розподіл тих, хто атестується, між комісіями, вступні тренінги для членів комісій про те, як потрібно атестувати;

5) Правовий департамент навідріз відмовляється корегувати двозначності і слизькі місця в нормативних актах, якими користуються в позовах міліціонери при відновленні. За словами Худецької, в нормативну базу не вносять зміни про аудіо- чи відеофіксацію співбесід, що часто має вирішальне значення в судах.

6) Атестація наразі проводиться лише для керівників кожної області, а рядовий склад буде атестуватись "колись... кимось", в тому числі "переатестованою" старою гвардією.

7) Серед радників Авакова є Михайло Апостол, якій фігурує в так званій "чорній бухгалтерії" Партії регіонів."Все це відбулось після деякої паузи в атестації (після Одеси/Миколаєва). Ми сподівались, що під час неї будуть усунуті недоліки процедури (яких і до цього було багато), натомість після паузи отримали отаке "покращення", - зазначила активістка.

 

Водночас представник волонтерської організації "Народний тил" Роман Сініцин наголосив, що не бачить перспективи у подальшій участі у процесі атестації співробітників МВС, оскільки
 були кардинально змінені механізми формування комісій.

"Замість співробітників рекрутингового центру підбором "громадськості" у комісії почали займатись радники міністра Авакова, включаючи таких одіозних упирів як, наприклад, Апостол, чиє прізвище фігурує у чорній бухгалтерії ригів. Також процесом підбору громадськості прямо чи опосередковано почали займатись нєкто Клименко - керівник кадрового департаменту Нацполіції та інші подібні персонажі старої формації. Про розклад сил у комісіях підібраних за такими механізмами розказати? Ну це коли в комісії в 6 чоловік сидить від сили два адекватних представника громадськості, які нічого не вирішують, а виступають просто статистами. Це в ідеалі там хтось сидить, частіше там громадськість взагалі ручна", - написав він у Facebook.

Крім того, вказав волонтер, не були застосовані заходи щодо того, що "переважно на папері" велика кількість співробітників МВС "поховалась від атестації в ДСО і АТОшних полках МВС". 

Сініцин стверджує, що реальний відсоток звільнень у структурі МВС мізерно малий: після рішення комісій першої інстанції до половини звільнених відновлювались у апеляції. Хто не відновлювався в апеляції - відновлювався у суді. У результаті, за його оцінками, звільнено було менше 5% співробітників.

"Точну інформацію про кількість звільнених Вам ніхто не надасть, бо це велика таємниця," - додав він.

"Їм, Авакову і товаріщам, не потрібна справжня реформа. Їм потрібно щоб система працювала і "реформа" для західних донорів, відчитатись за витрачені ресурси", - підсумував Сініцин.

 

Нагадаємо, у сюжеті ТСН.Тиждень йшлося про те, що суди немов під копірку ухвалюють рішення про поновлення на службі кришувальників та хабарників: в Україні стартував справжній атестаційний реванш

Як в українських судах нищать поліцейську реформу

Міліція йде в атаку на нову поліцію й тих, хто спробував змінити правила гри і поведінки так званих захисників порядку. Реформа МВС, яку називають однією із найуспішніших в Україні, просто захлинається під валом судових рішень. Суди ухвалюють рішення про поновлення на службі кришувальників та хабарників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: