Команда Манафорта планувала працювати з Порошенком на виборах 2014 року. Документи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американські консультанти підготували власну угоду для кандидата "ПП" і хотіли з нею повернутися до України.

У березні 2014 року команда Пола Манафорта, який перед цим працював на президента-утікача Віктора Януковича, обговорювала можливість консультування кандидата з ініціалами "ПП" і новоствореної політичної партії на президентських та парламентських виборах в Україні.

Це випливає з доказової бази спецпрокурора США Роберта Мюллера, яка підготовлена у справі Манафорта.

Серед документів є лист електронною поштою від 31 березня 2014 року, де один із підрядників колишнього радника Януковича Тед Дівайн спілкується з його ж діловим партнером Ріком Гейтсом.

"В додатку – драфт угоди від нашої фірми щодо роботи над виборами в Україні. Ця пропозиція передбачає, що ми будемо проводити в Києві багато часу. Дайте знати, якщо вам треба внести до пропозиції зміни. Як я вже згадував, наша нещодавня робота в Сербії з новообраним прем’єр-міністром Александром Вучичем, переконала нас, що потужна презентація ПП [використані ініціали PP латинкою, - ред.] може спрацювати в Україні як наша кампанія з сербськими виборцями. Нашим слоганом в Сербії було: "Майбутнє, в яке варто вірити", чого, вірогідно, хочуть люди в Україні і чого вони хочуть досягти", – йдеться в повідомленні.

Далі вони обговорюють попередній варіант договору, де не вказано, кому саме надаватимуть консультаційні послуги, але є дати – президентські вибори 25 травня. Також прописані суми за роботу – 100 тисяч доларів на місяць плюс 50 тисяч, якщо кандидат буде обраний президентом, і відшкодування усіх витрат.

Після цього учасники листування обговорюють візит Дівайна до Києва. Останній просить 50 тис. доларів за 5 днів роботи від 16 червня до 20 червня 2014 року.

Уже 6 червня Гейтс відправляє листа з завданнями цього візиту. У ньому йдеться, що Дівайну треба попрацювати з кількома засновниками партії і допомогти з меседжами партії, медіа-тренуванням, спілкуванням на камери і меседжами на нову аудиторію. Серед інших завдань: робота над промовами, дикцією, поведінкою і презентацією спікерів.

Тед Дівайн, соратник Пола Манафорта
Reuters
Тед Дівайн

Далі до листування долучається Костянтин Килимник, який керував офісом Манафорта в Києві, і йде обговорення платформи нової партії і меседжів.

Зрештою, Тед Дівайн 17 червня пише, що він прилетів до Києва.  Переписка закінчується листом від 19 червня, де пропонуються лозунги кампанії "Новий початок для України" і "Змусимо Україну працювати знову", а також тези для спікерів. Йдеться про об’єднання, економічний добробут, перемогу над корупцією і прозорість у владі.

З ким саме хотів зустрітися в Україні Дівайн і для кого були підготовлені тези, з листування незрозуміло.

Під час президентської кампанії 2014 року Петро Порошенко використовував слоган "Жити по-новому", а на позачергових парламентських виборах блок його імені - "Час єднатись".

Зазначимо, що Дівайн 31 липня під час першого засідання у справі Манафорта виступив у суді як свідок. Він повідомив, що 2014 року після втечі Януковича до Росії Річард Гейтс запропонував йому зустрітися з колишніми членами "Партії регіонів", які хотіли створити нову політсилу під назвою "Партія розвитку". Саме за цю роботу згідно з матеріалами справи фірма Манафорта платила Дівайну 10 тисяч доларів на день.

Сам Дівайн у суді підтвердив, що Гейтс 2014 року пропонував йому попрацювати на Петра Порошенка. Однак сам свідок не зміг сказати, чи найняв Порошенко Гейтса або ж Манафорта. Дівайн також заявив, що зрештою не працював над цим проектом.
 

ТСН.ua звернувся за коментарем до прес-секратаря Петра Порошенка, однак не отримав відповіді на запит. Соратник Петра Порошенка Юрій Стець у коментарі ТСН.ua повідомив, що у штабі 2014 року з цими людьми могли спілкуватися лише три людини – він, Ігор Гринів та сам Петро Порошенко. Однак ніхто з них з представниками Манафорта не зустрічався та пропозицій не отримував.

Зазначимо, що активну участь у кампанії Порошенка 2014 року брали ще кілько його близьких соратників: Борис Ложкін, Ірина Фріз та Валерій Чалий. Їхні коментарі ми опублікуємо тільки-но отримаємо.

Варто зазначити, що на навесні 2014 року Пол Манафорт пропонував свої послуги іншому українському політику - Віталію Кличку - під час виборів мера Києва.

Той не заперечує, що пропозиції від екс-радника Януковича були, але співпраці не склалося. "Пропозиції стосувалися комунікації з медіа, які шляхи нам потрібно зробити. Нічого нового Манафорт не запропонував, і наша співпраця закінчилася, так і не розпочавшись", - констатував міський голова Києва.

ВідеоМанафорт мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах

Колишній голова передвиборчого штабу Трампа та політтехнолог Януковича мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах. Усе для того, аби отримувати та приховувати гроші, зароблені в Україні. Про це заявив прокурор під час першого судового засідання у справі про банківські та податкові махінації Пола Манафорта. За роки співпраці із "Партією регіонів" Манафорт заробив кругленьку суму - понад 60 мільйонів доларів . 

Манафорт мав 30 банківських рахунків у трьох різних країнах


 

Вибір редакції