Комісія Україна-НАТО закликала Росію скасувати анексію Криму - заява

Лідери НАТО та України ухвалили спільну заяву щодо окупованого півострова.

Лідери Комісії Україна-НАТО закликали Росію скасувати незаконну анексію Криму.

Про це йдеться в ухваленій ними заяві після засідання на найвищому рівні в рамках саміту Альянсу у Варшаві, пише УНІАН.

"Нагадуючи про заяву Комісії Україна-НАТО, ухвалену на саміті у Вельсі 4 вересня 2014 року та на рівні міністрів закордонних справ 11 травня 2015 року в Анталії, ми закликаємо Росію скасувати свою незаконну і нелегітимну самопроголошену "анексію" Кримського півострова, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати", - йдеться в документі.

За словами лідерів Комісії, вони є "особливо стурбовані переслідуванням і дискримінацією кримських татар та інших членів місцевих громад".

"Ми вкотре вимагаємо від де-факто російської влади вжити необхідних заходів для вирішення проблеми з погіршенням ситуації у сфері прав людини в Криму та для гарантування безпеки, прав і свобод усіх осіб, що проживають на півострові", - зазначається у заяві.

Окрім того Комісія засудила тривале і широкомасштабне нарощування військових потужностей Росією в Криму.

"Ми стурбовані російськими зусиллями та заявленими планами щодо подальшого нарощування військової потужності в Чорноморському регіоні, що в подальшому буде мати наслідки для стабільності в регіоні", - додали лідери НАТО та України.

До того ж у заяві наголошується, що РФ повинна дозволити міжнародним моніторинговим структурам "виконувати свою найважливішу роботу в цілях захисту прав людини".

Нагадаємо, саміт у Варшаві ухвалив декларацію про продовження підтримки НАТО територіальної цілісності України. Альянс також закликає Україну повністю здійснити реформи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: