Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет Генасамблеї ООН схвалив українську резолюцію щодо прав людини у Криму

У документі вперше перелічені імена українських політв'язнів.

Третій комітет Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй схвалив резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", яка була ініційована Україною.

Про це повідомляє українське представництво в ООН.

За документ проголосували 67 країн-членів ООН, проти були 26.

Резолюція підтверджує неприпустимість захоплення території Криму і зобов'язання повернути окуповані території. Також засуджуються політично вмотивовані переслідування громадян України та міститься заклик до звільнення всіх українців, які утримуються у в окупованому Криму та у Росії.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що у резолюції вперше перелічуються імена політичних в'язнів Кремля - такими визнані Олег Сенцов, Володимир Балух та Емір-Усеїн Куку.

Окрім того, документ вимагає від міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН позначати в офіційних документах український півострів як "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), які є тимчасово окупованими Російською Федерацією".

Президент України Петро Порошенко подякував державам-членам ООН за солідарність з Україною. Він зазначив, що резолюцію було ухвалено, незважаючи на запеклу протидію російської сторони.

"Резолюція містить положення про долю українських політичних в’язнів Кремля. Щоденна боротьба за їхнє звільнення триває. Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча", - написав Порошенко у Facebook.

Despite Russia’s fierce resistance UNGA Third Committee has just adopted new draft resolution condemning blatant human...

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 15 листопад 2018 р.

Резолюція щодо Криму тепер має ухвалена загальним голосуванням у Генеральній Асамблеї ООН, яке відбудеться у грудні.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. До неї одразу ж долучилась Польща, а Україна привітала рішення країн та подякувала їм за підтримку. Згодом до декларації також доєднались Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії.

ВідеоКомітет ООН голосуватиме за резолюцію про порушення прав людини РФ в Криму

Сьогодні в комітеті ООН голосуватимуть за резолюцію щодо порушення Росією прав людини в Криму. У документі, зокрема, засуджуються політичні переслідування російської влади, заборона діяльності Меджлісу, використання Росією українських радіо і телевізійних ресурсів. 

Комітет ООН голосуватиме за резолюцію про порушення прав людини РФ в Криму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції