Комітет Ради нашвидкуруч ухвалив зміни щодо держслужби, активісти обурилися

Ними нівелюється конституційна роль Кабінету Міністрів у призначенні керівників місцевих державних адміністрацій.

Профільний комітет Ради перед парламентським засіданням схвалив до другого читання законопроект 4370-1, який передбачає скасування реформи державної служби в частині конкурсного відбору на посади голів ОДА та РДА. 

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на заяву "Реанімаційного пакету реформ". Як зазначається, це відбулося на терміновому засіданні комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, скликаному на вимогу десяти депутатів від БПП та "Народного фронту" у четвер вранці.

Керівник відділу адвокації РПР Вадим Міський заявив, що члени комітету від БПП та НФ голосували за поправки під особистим контролем автора закону, представника президента в Раді Артура Герасимова, "який подавав знаки щодо голосувань цілком в стилі Чечетова".

"Всі факти вказують на домовленість між фракціями "Блок Петра Порошенка" та "Народний Фронт": президентська фракція погоджується на спецконфіскацію, а "Народний Фронт" підтримає голосування за скасування частини реформи державної служби", – вважає Міський.

Відповідно до законопроекту, конкурс на посади голів МДА буде здійснювати спеціально створена комісія при Адміністрації президента. Ця комісія обирає кандидатуру для призначення на посаду і передає її в Кабінет міністрів, щоб той вніс назад президенту подання про призначення цієї кандидатури.

"Таким чином, повністю нівелюється конституційна роль Кабінету Міністрів у призначенні керівників місцевих державних адміністрацій, які, згідно з Конституцією, є підзвітними та підконтрольними органам виконавчої влади вищого рівня", – наголошують в РПР.

"Висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради засвідчив, що положення законопроекту суперечать статті 118 Конституції України", – наголошують експерти.

У липні повідомлялося, що Європейський Союз готовий виділити 90 млн євро на реформу державної служби в Україні.

Залиште свій коментар

Наступна публікація