Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет Ради назвав конференцію ОБСЄ "провокацією" через запрошення російських пропагандистів

У ВР вважають, що ОБСЄ перетворюють на "інструмент російських маніпуляцій".

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова звинуватив ОБСЄ у "прямій провокації" через запрошення російських пропагандистів до Києва на конференцію щодо роботи засобів масової інформації.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Сергій Висоцький.

"Щойно комітет з питань свободи слова та інформаційної політики схвалив ініційовану мною заяву щодо неприпустимості втягування ОБСЄ в інформаційну війну проти України. Цією заявою ми відреагували на скандальну конференцію у Києві, на якій за запрошенням ОБСЄ повинні були виступати російськи пропагандисти", - наголосив він.

За словами Висоцького, у п’ятницю, 6 липня, він збирається на чергову сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ, де порушить питання діяльності представника ОБСЄ щодо свободи ЗМІ Арлема Дезіра.

Окрім цього нардеп оприлюднив текст відповідної заяви.

"Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики звертає увагу на неприпустимість втягнення таких авторитетних міжнародних організацій, як Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) у гібридну війну, яку Російська Федерація веде проти України. Одним із елементів такої війни є сам факт заперечення збройної агресії РФ проти України, і, на жаль, ОБСЄ, проводячи міжнародну конференцію "Посилення свободи і плюралізму засобів масової інформації в Україні під час конфлікту в країні та навколо неї", повторює кліше російської пропаганди", - йдеться у документі.

Також комітет наголосив, що назва конференції є "провокативною та некоректною", оскільки не існує жодного "конфлікту в країні", натомість має місце збройна агресія РФ проти України, а також анексія Російською Федерацією частини української території всупереч всім міжнародним угодам, що було визнано як міжнародними організаціями, так і більшістю країн світу. 

"Комітет наголошує на тому, що свобода слова є надважливою цінністю для українського суспільства. Наш комітет та весь український парламент за останні чотири роки розробив та ухвалив цілу низку надзвичайно прогресивних законів у сфері інформполітики - роздержавлення друкованих ЗМІ, створення незалежного суспільного мовлення, прозорість медіавласності, захисту прав журналістів... Запрошення на конференцію ОБСЄ російських пропагандистів з російських ЗМІ, які неодноразово вдавалися до інформаційних маніпуляцій проти України, можна трактувати як пряму провокацію", - додали у відомстві.

Водночас комітет назвав неприпустимим використання міжнародної конференції для організації провокацій проти політичного в’язня Кремля Олега Сенцова, який сьогодні перебуває на межі між життям та смертю внаслідок російських тортур. 

"Ми наголошуємо, що саме Російська Федерація є однією з найбільших загроз для свободи слова і демократії у світі. Крім того, російські медіа перетворилися на інструменти пропаганди та поширення фейків, спрямованих на підбурювання до дискримінації, ворожнечі та насильства, що відчуває на собі не лише Україна, але і ціла низка інших країн. Комітет підкреслює необхідність збереження у світі свободи слова та свободи засобів масової інформації. В той же час, неприпустимо ігнорувати потребу в розробці інструментів для захисту демократії від інформаційної зброї, яка становить серйозну загрозу для прав людини та світової безпеки. Ми завжди стояли і будемо стояти на сторожі захисту прав журналістів та свободи слова в Україні. Ми закликаємо організаторів конференції, зокрема, Представника ОБСЄ Арлема Дезіра, більш фахово розібратися в ситуації щодо гібридних інформаційних впливів, аби не перетворювати ОБСЄ на інструмент російських маніпуляцій", - резюмували у комітеті.

Тільки що комітет з питань свободи слова та інформаційної політики схвалив ініційовану мною заяву щодо неприпустимості...

Опубликовано Sergey Vysotsky Cреда, 4 июля 2018 г.

Нагадаємо, раніше в аеропорту "Бориспіль" затримали та не пустили в Україну довірену особу Путіна - ведучого Євгена Примакова, а також британську журналістку російського пропагандистського телеканалу Russia Today Полу Слієр, які їхали на конференцію ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції