Комітет Ради з нацбезпеки схвалив законопроект про реінтеграцію Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчора його до Ради вніс Порошенко.

Комітет Ради з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону про реінтеграцію Донбасу.

Про це повідомляє УНІАН

Так, комітет доручив підготувати поправки до законопроекту. Зазначається, що перед голосуванням народний депутат Андрій Левус запропонував вилучити зі статті 7 документа згадки про Мінські угоди та замінити їх словами про резолюцію Ради безпеки ООН, у якій вона підтримала Мінські домовленості. Тож Пашинський запропонував створити робочу групу, яку має очолити Левус, що займеться документом та внесе озвучені ним поправки. 

Згідно із повідомленням, більшість членів комітету підтримали це рішення, троє утрималось, один проти.

Тим часом комітет не підтримав і відправив на доопрацювання законопроект №7164, яким президент пропонує продовжити ще на 1 рік дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Глава комітету запропонував внести поправку, що закон набуває чинності виключно після виведення всіх незаконних збройних формувань та збройної техніки, але на підтримку за основу та в цілому не вистачило одного голосу, передає Українська правда.

Нагадаємо,  4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України, тож політсила обіцяла голосувати проти документа. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій.

У терористичних "ЛНР" та "ДНР" обурились поданим Порошенком на розгляд Ради законопроектом про реінтеграцію Донбасу і заявили, що ним Україна обирає війну. 

ВідеоОкремі статті законопроекту про реінтеграцію Донбасу стали предметом гарячих суперечок

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції