Комітет Ради звинуватив детективів НАБУ у провокації підкупу

Представники комітету вимагають відкрити кримінальну справу.

Комітет Ради з питань регламенту вимагає у Генпрокуратури відкриття кримінальної справи проти детективів НАБУ.

Про це заявив заступник голови комітету з питань регламенту Павло Пинзеник, передає Еспресо.ТВ.

Представники Комітету звинувачують детективів НАБУ у "провокації підкупу" у бурштиновій справі народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата.

"Комітет вважає за необхідне звернутися до ГПУ щодо вчинення злочину працівниками НАБУ, що містять ознаки злочину за статтею "провокація підкупу" ККУ", - заявив Пинзеник.

За його словами, у комітеті вважають законним подання на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Полякова. Однак, воно є недостатньо обґрунтованим.

Комітет вирішив передати подання на розгляд спікера Ради Андрія Парубія.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від "Народного фронту" Максим Поляков.  За словами очільника Бюро, за вказаною  схемою під виглядом рекультивації із Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

ВідеоПарламентський комітет вирішуватиме, чи знімати депутатський імунітет з Максима Полякова

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі – більше 300 тисяч гривень. 19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Нардеп Сергій Лещенко стверджував, що поплічник Розенблата отримав гроші за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. 

Сам політик назвав звинувачення на адресу його охоронця провокацією

Депутатів Розенблата та Полякова хочуть позбавити недоторканності - вони обидва фігурують у бурштиновій справі. Відповідне подання вже підготували.

Залиште свій коментар