Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет рекомендував Раді призначити Пристайка очільником МЗС

Вадим Пристайко може стати новим головою МЗС.

Комітет Верховної Ради України у закордонних справах підтримав проєкти постанов щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ і призначення на цю посаду Вадима Пристайка.

Як повідомляє Укрінформ, за це рішення проголосували сьогодні, 11 липня, під час засідання комітету.

Зазначається, що на засіданні особисто був присутній Вадим Пристайко та представник президента України Руслан Стефанчук.

Таким чином, профільний комітет запропонував розглянути відповідні кадрові питання на засіданні парламенту.

Нагадаємо, наприкінці червня між Зеленським та Клімкіним стався конфлікт через ноту у справі українських моряків, захоплених у Керченській протоці. 25 червня МЗС України отримало ноту російського відомства з "цинічною пропозицією" щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування моряків відповідно до російського законодавства. У МЗС висловили рішучий протест та відправили ноту до РФ.

Натомість президент Володимир Зеленський розкритикував роботу глави МЗС України Павла Клімкіна через те, що він не погодив відповідь із ним.

Після цього Клімкін вирішив піти у "політичну" відпустку.

2 липня президент України повторно звернувся до Ради з проханням невідкладно розглянути подання про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка і міністра закордонних справ Павла Клімкіна та призначення очільником МЗС Вадима Пристайка. 

ВідеоОбов'язки міністра закордонних справ замість Клімкіна виконуватиме Олена Зеркаль

Вона вже п'ять років у відомстві і відповідає за відстоювання інтересів України у міжнародних судах, зокрема, і у справі захоплення Росією наших моряків. Сам Клімкін вчора заявив, що йде в політичну відпустку. Нову спробу офіційно звільнити з посади Клімкіна та призначити нового очільника МЗС за поданням Президента, Верховна Рада має розглянути наступного тижня.  

Обов'язки міністра закордонних справ замість Клімкіна виконуватиме Олена Зеркаль

Залиште свій коментар

Вибір редакції