Комітет ВР не бачить підстав для звільнення Луценка у поданні Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там запропонували парламенту обговорити питання без розгляду комітету.

У Комітету Верховної Ради є зауваження щодо подання президента України Володимира Зеленського про звільнення генпрокурора Юрія Луценко.

Про це заявив  глава комітету Андрій Кожем’якін, передає УНІАН.

Так, за його словами, у президентському поданні не лише не вказано, з яких підстав необхідно звільнити Луценка, відповідно до закону про прокуратуру, але й не вказано, хто доповідатиме з цього питання під час його розгляду на засіданні ВР.

"Генеральний прокурор звільняється… у зв’язку з поданням заяви – він її не подав", - констатував голова комітету. Він додав, що також генпрокурора можна звільнити на підставі подання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя. Крім того, за словами Кожем’якіна, підставою для звільнення генпрокурора може бути наявність заборгованості зі сплати аліментів.

"Підкомітет, який сьогодні розглядав і розглядає (це питання – ред.), і у нас було дуже багато дискусій, - категорично проти того, щоб розглядати це подання на засіданні комітету", - сказав депутат.

Так, за словами парламентарія, 90% членів комітету не підтримають подання президента. "Якщо я його завтра поставлю (на розгляд членів комітету на засіданні – ред.), то вони не прийдуть і не буде кворуму. Тобто, у нас патова ситуація", - зазначив Кожем’якін.

Кожем’якін закликав голів фракцій та комітетів спільно з представником президента в парламенті обговорити, як виходити з цієї колізії.

"Або я пропоную Верховній Раді розглянути це питання, скажімо так, самостійно, без комітету, без розгляду цього подання", - зазначив він.

"Що стосується генерального прокурора, закон визначає виключний перелік обставин. Жодна з цих обставин у поданні не наведена… Тобто, нормально, професійно комітет мав би відхилити, повернути (подання – ред.) і сказати: "Прошу привести у відповідність", - зазначив спікер, і додав, що "поділяє тривогу" Кожем’якіна.

Водночас, за словами Парубія, якщо парламент поверне подання, то скажуть, що народні депутати знову не підтримують ініціативи президента, а якщо ухвалить рішення за поданням, то "зневажать себе як людей, які займаються дотриманням закону, а не порушенням закону". Він закликав врегулювати цю ситуацію.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський подав до парламенту кандидатуру міністра закордонних справ, а також знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради.

Згідно з проєктом постанови щодо звільнення генпрокурора, "Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України "Про прокуратуру" вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України "Про прокуратуру".

 Луценко розкритикував подання Зеленського про його звільнення і вважає його незаконним. Глава ГПУ вважає, що нардепи залишать його на посаді.

Відео Кадрові перестановки: президент вніс подання на звільнення Луценка та Клімкіна  

Як пояснив заступник глави адміністрації президента Руслан Рябошапка, підставою для відставки Луценка є відсутність у нього юридичної освіти та досвіду у сфері права. Крім того, Зеленський звільнив 15 голів облдержадміністрацій. Та призначив новим головою Служби зовнішньої розвідки нардепа від "Батьківщини" Владислава Бухарєва.  

Кадрові перестановки: президент вніс подання на звільнення Луценка та Клімкіна  

Залиште свій коментар

Вибір редакції