Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Партії Вакарчука і Зеленського увійшли до п'ятірки найрейтинговіших

П’ятивідсотковий бар’єр долають 8 партій.

Станом на липень 2018 року партія "Батьківщина" є лідером партійного рейтингу — її підтримують 10% українців.

Про це свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine.

При перерахуванні відсотків від тих, хто визначився з вибором (тобто якщо припустити, що ті, хто обрав варіант "важко сказати", проголосують приблизно так само, як ті, хто визначився) п’ятивідсотковий бар’єр долають 8 партій: "Батьківщина" (18%), "Громадянська позиція" (11%), "Слуга народу" (10%), Опозиційний блок (9%), Партія Святослава Вакарчука, "Солідарність", "Радикальна партія" та "За життя" - по 8%.

Дослідження проводилось в період від 30 червня до 8 липня 2018 року. Було опитано 2753 осіб віком від 18 років та старше в усіх регіонах України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Як повідомлялося, лідеркою електоральних прихильностей серед можливих кандидатів у президенти України залишається очільниця партії "Батківщина" Юлія Тимошенко — попередньо вона набирає 10%.

На другому місці з мінімальним розривом — шоумен Володимир Зеленський (7%), а трійку лідерів замикає співак Святослав Вакарчук (6%).

Четвертий у списку — політик Анатолій Гриценко (6%). Чинний президент України Петро Порошенко (5%) перебуває на п'ятій сходинці у рейтингу, розділяючи її з політиками Юрієм Бойком (5%) та Олегом Ляшком (5%).

Також, згідно з дослідженням, 70% українців планують взяти участь у президентських виборах у 2019 році. Традиційно найнижчою є електоральна активність на Півдні та Сході, а от Захід вже не є найактивнішим регіоном, показники Центру, Києва та Півночі не нижчі, ніж на Заході, а подекуди навіть вищі.

Ті, хто не бажає брати участь в виборах, пояснюють це тим, що не знають жодного гідного кандидата (45%), не вірять, що їхній голос може щось змінити і не вірять у чесність виборів (по 33%).

ВідеоПорошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

За опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", проведеним у червні, на першому місці у перегонах за президентське крісло залишається Юлія Тимошенко. Якби голосувати довелося цієї неділі, її б обрали майже 16% виборців. Її найближчий конкурент - колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. Також у трійці лідерів - міністр енергетики в уряді Януковича, а нині лідер "Опоблоку" Юрій Бойко. Чинний Президент Петро Порошенко трохи поступився коміку Зеленському і ділить п'яте місце з Олегом Ляшком та Святославом Вакарчуком.

Порошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

Вибір редакції