Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Компанія Mossack Fonseca назвала "злочином" витік про офшори, до яких причетний Порошенко

Документи стали основою для гучного журналістського розслідування.

Панамська компанія Mossack Fonseca, витік документів якої став джерелом розслідування про офшори політиків та підприємців, прокоментувала скандал.

За словами одного з засновників юридичної контори Рамона Фонсека, витік інформації – це "злочин", який порушує "фундаментальні права людини", пише РБК.

"Це злочин, кримінальний злочин. Конфіденційність є фундаментальним правом людини, яке все більше і більше розмивається в сучасному світі. Кожна людина має право на недоторканність приватного життя, якби вона була королем чи жебраком", - заявив Фонсека.

Засновник компанії наголосив, що публікація конфіденційних документів є "нападом на Панаму".

За словами Фонсека, наразі у компанії немає припущень, хто міг допустити витік. Однак,  за словами співзасновника контори, раніше Mossack Fonseca не була звинувачена у "будь-яких порушеннях".

Слід зауважити, що за словами президента країни Хауна Карлоса Варела, Панама готова активно співпрацювати із судами у справах, пов'язаних із розслідуванням, якщо їх відкриють

Нагадаємо, що документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних з Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Щодо президента України, то, згідно із розслідуванням, попри свої обіцянки, він досі не передав свої активи у траст, але почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції