Компанії, що перевозили "зелених чоловічків" під час анексії Криму, не потрапили під жодні санкції – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фірми належать колишньому російському топчиновникові.

Компанії однієї з найбільших російських транспортних груп — "АнРуссТранс" — під час анексії Криму Росією 2014 року перевозили на півострів значну частину техніки та військових без розпізнавальних знаків (так званих "зелених чоловічків"). Однак жодна з цих компаній не потрапила під санкції Євросоюзу, США чи України.

Про це йдеться в розслідуванні "Настоящего времени" та антикорупційного проєкту "Муніципальний сканер".

За даними журналістів, "АнРуссТранс" належить колишньому заступнику міністра шляхів сполучення Росії Олександру Анненкову і його сім'ї. Колишній чиновник і його дружина від 2018 року перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України – будь-які їхні активи на території України підлягають блокуванню, обом заборонений в'їзд в країну і участь у приватизації та оренди держмайна.

В групу "АнРуссТранс" входить компанія "ТІС-Крим". Її директор Сергій Ходько в грудні 2014 року отримав від Міноборони РФ медаль "За повернення Криму". Ось як Ходько пояснював свою нагороду в інтерв'ю журналістам:

“Ми були перші, хто сприйняв першу, другу і третю хвилю, як ми себе називаємо, цих масових перевезень. Хлопці переправлялися організованими групами, у звичайному одязі, але форма і нагайки у них були з собою. Українські митники, прикордонники, їх виявляли, частину пропускали, частину зупиняли, частину повертали. Але поступово виконувалося завдання – протягом 2-3 днів були масово перекинуті людські резерви", – розповідав директор "ТІС-Крим". У травні 2018-го Ходько помер.

Відео У ЄС подовжили санкції проти РФ через анексію Криму

Постійні представники країн ЄС упродовж двох наступних тижнів ухвалять офіційний документ щодо Росії через анексію Криму. Заходи, які вперше запровадили ще 2014 року у відповідь на анексію Криму Росією, передбачають заборону імпортувати до Євросоюзу кримські товари, якщо ті не мають українського сертифікату, заборону європейським кораблям заходити до кримських портів, а компаніям - інвестувати і купувати власність на півострові.  

У ЄС подовжили санкції проти РФ через анексію Криму

У російському реєстрі "ТІС-Крим" зареєструвалася в червні 2015 року. Засновником була київська фірма "Техінвестсервіс", яка через кілька кіпрських компаній належить Аннєнкову. Від 2016 року пов'язаний з Анненковим кіпрський офшор поступово викуповував частки київської компанії "ТІС-Крим", потім колишній російський чиновник повністю переписав фірму на себе.

"Жодна зі згаданих вище компаній, які брали участь у перевезенні російської військової техніки в Крим, не потрапила під персональні санкції ні України, ні ЄС, ні США", – йдеться в розслідуванні.

Київська компанія "Техінвестсервіс" на момент анексії контролювала "ТІС-Крим" і досі належить Анненкову, але її активи не заблоковані в Україні.

У Раді національної безпеки і оборони в уряді України на питання про "ТІС-Крим" і "Техінвестсервіс" проігнорували. У Службі безпеки України сказали, що не можуть надати інформацію, оскільки вона засекречена. Сам Аннєнков, а також його "АнРуссТранс" на прохання про інтерв'ю не відповіли.

У розслідуванні йдеться, що компанії групи Анненкова активні не лише у Криму: вони займаються міжнародними та внутрішніми залізничними та морськими перевезеннями. Так, судна групи ходять до Болгарії (член ЄС), Туреччини, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану, а також у Керченській протоці і Балтійському морі.

Зокрема, одна з компаній групи "Аншим" в період від 2015 до 2016 року перевозила людей і техніку з Росії в Крим за держконтрактом від російського Міноборони на загальну суму у майже 50 млн рублів. Який саме транспорт перевозили кораблі – не зазначено.

Відео США розширили санкції проти Росії за анексію Криму та війну на сході України

До оновленого чорного списку потрапили три фізичні особи та дев’ять організацій. Відтак санкційний перелік поповнили двоє українських громадян - силовик з самопроголошеної "ЛНР" - Олександр Басов та колишній співробітник СБУ, а нині ФСБшник з Криму – Андрій Сушко. Третій у списку - колишній командувач російських ракетних військ - генерал Володимир Зарицький. Серед компаній - кримські підприємства, санаторії та так зване "Міністерство безпеки ЛНР".

США розширили санкції проти Росії за анексію Криму та війну на сході України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції