
Фірми належать колишньому російському топчиновникові.
Компанії однієї з найбільших російських транспортних груп — "АнРуссТранс" — під час анексії Криму Росією 2014 року перевозили на півострів значну частину техніки та військових без розпізнавальних знаків (так званих "зелених чоловічків"). Однак жодна з цих компаній не потрапила під санкції Євросоюзу, США чи України.
Про це йдеться в розслідуванні "Настоящего времени" та антикорупційного проєкту "Муніципальний сканер".
За даними журналістів, "АнРуссТранс" належить колишньому заступнику міністра шляхів сполучення Росії Олександру Анненкову і його сім'ї. Колишній чиновник і його дружина від 2018 року перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України – будь-які їхні активи на території України підлягають блокуванню, обом заборонений в'їзд в країну і участь у приватизації та оренди держмайна.
В групу "АнРуссТранс" входить компанія "ТІС-Крим". Її директор Сергій Ходько в грудні 2014 року отримав від Міноборони РФ медаль "За повернення Криму". Ось як Ходько пояснював свою нагороду в інтерв'ю журналістам:
“Ми були перші, хто сприйняв першу, другу і третю хвилю, як ми себе називаємо, цих масових перевезень. Хлопці переправлялися організованими групами, у звичайному одязі, але форма і нагайки у них були з собою. Українські митники, прикордонники, їх виявляли, частину пропускали, частину зупиняли, частину повертали. Але поступово виконувалося завдання – протягом 2-3 днів були масово перекинуті людські резерви", – розповідав директор "ТІС-Крим". У травні 2018-го Ходько помер.
У російському реєстрі "ТІС-Крим" зареєструвалася в червні 2015 року. Засновником була київська фірма "Техінвестсервіс", яка через кілька кіпрських компаній належить Аннєнкову. Від 2016 року пов'язаний з Анненковим кіпрський офшор поступово викуповував частки київської компанії "ТІС-Крим", потім колишній російський чиновник повністю переписав фірму на себе.
"Жодна зі згаданих вище компаній, які брали участь у перевезенні російської військової техніки в Крим, не потрапила під персональні санкції ні України, ні ЄС, ні США", – йдеться в розслідуванні.
Київська компанія "Техінвестсервіс" на момент анексії контролювала "ТІС-Крим" і досі належить Анненкову, але її активи не заблоковані в Україні.
У Раді національної безпеки і оборони в уряді України на питання про "ТІС-Крим" і "Техінвестсервіс" проігнорували. У Службі безпеки України сказали, що не можуть надати інформацію, оскільки вона засекречена. Сам Аннєнков, а також його "АнРуссТранс" на прохання про інтерв'ю не відповіли.
У розслідуванні йдеться, що компанії групи Анненкова активні не лише у Криму: вони займаються міжнародними та внутрішніми залізничними та морськими перевезеннями. Так, судна групи ходять до Болгарії (член ЄС), Туреччини, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану, а також у Керченській протоці і Балтійському морі.
Зокрема, одна з компаній групи "Аншим" в період від 2015 до 2016 року перевозила людей і техніку з Росії в Крим за держконтрактом від російського Міноборони на загальну суму у майже 50 млн рублів. Який саме транспорт перевозили кораблі – не зазначено.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар