Компанію Порошенка звинуватили в афері з кредитами держбанку і виведенні грошей на Кіпр

За даними Портнова, "Богдан Моторс" через суди узаконив строк повернення кредиту на суму 340,6 млн грн.

Компанія "Богдан Моторс", яка належить президентові України Петру Порошенку, вивела частину взятих у кредит в державному Укрексімбанку грошей у кіпрські офшори.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав колишній заступник глави Адміністрації президента України Андрій Портнов.

Посилаючись на офіційну інформацію, він стверджує, що після появи скандальної інформації в ЗМІ, компанія розбила суму в 340,6 млн грн на декілька частин, пояснивши це ситуацією з фінансами. Однак у цей період, згідно з витягами української митної бази даних імпортних операцій, гроші виводилися на рахунки на Кіпрі. З неї випливає, що компанія "Богдан Моторс" постійно надсилала гроші кіпрській компанії HUDC Holding Limited, яка розташована за адресою: Kolokotroni & Chrissorogiatissis Street 3040 Limassol, Cyprus", - стверджує колишній український чиновник.

На його думку, платежі схожі на фінансові махінації та відмивання нелегальних коштів, "тому що складно собі уявити, яку унікальну продукцію або послугу повинна була отримувати українська автомобільна компанія на острівному Кіпрі, здійснюючи туди платежі іноді кілька разів на день".

"Простими словами підходжу до висновку, що комерційна компанія, яка належить Петру Порошенку, формально приховуючи свого власника в Єдиному державному реєстрі, при застосуванні судових маніпуляцій відмовилася віддавати кредит в сумі 340 млн грн державному банку, який також перебуває під впливом і контролем українського президента. Одночасно компанія вивела взяті в державному банку гроші підконтрольним собі ж кіпрським компаніям, прикрившись сумнівними імпортними контрактами і заплюченними очима українських правоохоронців", - повідомив Портнов.

Раніше Андрій Портнов опублікував низку документів, які свідчать про те, що "Богдан Моторз" через суди не повернув Укрексімбанку багатомільйонний кредит. Таким чином, компанія не тільки отримала неконкурентні переваги, але і завдала величезної шкоди держбанку.

 

Присвячується валізи, вокзалу та Кіпру.Нещодавно мною був опублікований матеріал про корупційної угоди між компанією Бог...

Опубліковано Андрій Портнов 23 грудня 2015 р.

Видання "Кореспондент" склало список найбагатших українців. Згідно з даними, Петро Порошенко потрапив до п'ятірки найбагатших українців. Його статки оцінюються в 979 млн дол. Його бізнес-інтереси існують в харчовій промисловості (корпорація Рошен), АПК ("Укпроминвест-Агро", "Група Агропродінвест", "Зоря Поділля", "Агрофірма Днепроагролан", Агрофірма "Іванківці"), виробництві крохмалю, машинобудуванні (Автомобільна компанія Богдан Моторз), суднобудуванні та фінансовому секторі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: