Конституційний суд Австрії відмовив Фірташу – його екстрадицію переглянуть

Дата публікації
Перегляди
2169
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Конституційний суд Австрії відмовив Фірташу – його екстрадицію переглянуть

Фото: УНІАН

Апеляційний суд чекав на рішення Конституційного.

Конституційний суд Австрії відхилив подання Дмитра Фірташа, у якому він вимагав визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами. Рішення було ухвалене 2 липня, про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Конституційний суд Австрії.

Тепер апеляційний суд може розглянути скаргу прокуратури Австрії на рішення суду, що відмовив в екстрадиції українського олігарха до США. На період розгляду подання Фірташа у Конституційному суді апеляційний суд, згідно із процесуальними нормами, змушений був призупинити розгляд справи.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що чиновники кримінальної поліції німецької землі Мекленбург-Передня Померанія за великі гроші нібито "зливали" українському олігарху Дмитру Фірташу інформацію щодо його справи. Четверо німців були заарештовані через підозру у незаконному зборі і продажу інформації на користь Дмитра Фірташа.

Зазначимо, проти Фірташа в Україні відкрито два кримінальні провадження, серед яких борг Ostchem "Нафтогазу" в 5,7 мільярда гривень за поставлений газ, а друга справа щодо колишніх керівників НАК "Нафтогаз України", посадових осіб Кабінету Міністрів і компанії "РосУкрЕнерго АГ" Фірташа, підозрюваних у змові і нанесенні збитків державі Україна шляхом списання з державної компанії на користь "РосУкрЕнерго АГ" 11 млрд. м3 газу і 1,1 млрд.м3 газу у вигляді штрафних санкцій. 

12 березня 2014 року поліція Австрії заарештувала Фірташа у Відні за запитом ФБР за підозрою в причетності до створення організованої злочинної групи.  21 березня 2014 австрійський суд звільнив Фірташа під заставу 125 млн євро. Однак суд відхилив запит США на екстрадицію Фірташа, бо вважає його політично мотивованим. Як і брати Клюєви, він веде свій бізнес і в Австрії, де зосереджені штаб-квартири їх компаній. Він перебуває під слідством ФБР з 2006 року. 

Наприкінці листопада 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков після появи інформації про бажання Дмитра Фірташа повернутися до України заявив, що бізнесмен буде затриманий. 

Наступна публікація