Конституційний суд почав міркувати над датою виборів мера Києва

Дата публікації
Перегляди
1158
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Конституційний суд почав міркувати над датою виборів мера Києва

Конституційний суд взявся за вибори у Києві / Фото: Українські новини

Рибак не звертався з проханням пришвидшити розгляд.

Конституційний суд 29 березня розпочав розгляд подання депутатів від Партії регіонів щодо дати виборів у Києві.

Як повідомляє "Українська правда", про це повідомили у прес-службі Конституційного суду.

"Колегія суддів Конституційного Суду на засіданні 29 березня 2013 року прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів", - йдеться у відповіді.

"Згідно з Регламентом Конституційного Суду ця справа має далі розглядатися на пленарному засіданні Суду у строки визначені статтею 57 Закону "Про Конституційний Суд"", - додали в документі.

Згідно з законом, подання має розглядатися протягом трьох місяців. Строк скорочується до одного місяця у випадку, якщо суд визнає питання невідкладним.

Водночас у прес-службі наголосили, що "як випливає із конституційного подання – суб'єкт (48 депутатів) не звертався до Суду про розгляд цього подання як невідкладного".

На уточнення, чи звертався з відповідним проханням до КС спікер Верховної Ради Володимир Рибак, як про це домовлялися депутати 21 березня, в суді уточнили, що такого звернення не було.

Водночас у прес-службі додали, що суд може на своєму першому засіданні з цього подання може прийняти ухвалу про невідкладність його розгляду в разі, якщо на це є потреба.

"Але поки що такої ухвали немає", - додали у прес-службі.

Як відомо, 48 депутатів надіслали до КС подання щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції, абзацу першого частини другої статті 14 Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Мотивуючи цим своїм поданням Партія регіонів відмовилась проголосувати в цілому за призначення виборів мера Києва та депутатів Київради на 2 червня.

Тому 21 березня постанова була прийнята в першому читанні. Регіонали також одразу заявили, що не голосуватимуть за постанову далі, поки не отримають висновку КС.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
1158
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація