Після звільнення глави КСУ інавгурації Зеленського не загрожує зрив – Конституційний суд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше Шевчука звільнили з посади очільника КСУ.

Після звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного суду у КСУ пояснили, чи загрожує інавгурації новообраного президента Володимир Зеленського зрив.

Відповідну заяву поширила прес-служба установи.

Там зазначається, що згідно з Конституцією приведення президента України до присяги проводить голова Конституційного Суду України.

А після звільнення Шевчука 14 травня на спеціальному пленарному засіданні було обрано нову голову КСУ – Наталю Шапталу.

Раніше повідомлялося, що судді висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало - законом не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням. Але судді розпочали голосування за його відставку з посади судді - і він втратив посаду. На його місце було призначено Наталю Шаптала. Звільнений Станіслав Шевчук оголосив про намір оскаржити свою відставку.

ВідеоЗвільнений Станіслав Шевчук оголосив про намір оскаржити свою відставку

Нового суддю Конституційного суду, замість звільненого вчора Станіслава Шевчука, має призначити Верховна Рада за своєю квотою. Депутати-правники переконані, що перестановки в Конституційному суді не завадять інавгурації новообраного президента, якого має привести до присяги саме голова суду. Водночас відставлений Шевчук уже оголосив про намір оскаржити рішення колег про своє звільнення з посади судді та голови суду.  

Звільнений Станіслав Шевчук оголосив про намір оскаржити свою відставку

Залиште свій коментар

Вибір редакції