"Корисні ідіоти": політологи прокоментували переписку Манафорта про використання українських націоналістів Януковичем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерти схиляються до думки, що лише "амбарна книга" регіоналів може розставити всі крапки над "і".

У листах колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта, справу якого нині слухають у США, знайшлися сліди українських опозиційних сил. Американець радив своєму клієнту критикувати їх за антисемітські погляди і таким чином заробляти собі бали в світі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колишній нардеп Руслан Кошулинський цитує публікацію західних ЗМІ про те, що його партія "Свобода" розпалює антисемітизм. Окрім Партії регіонів, над іміджем якої працював Манафорт, у його переписці фігурує і націоналістична партія. Манафорт у своїх рекомендаціях Януковичу зазначає: "Ми активно промотували концепцію антисемітизму як частини політики опозиції. Ми робили це з часів укладення пакту між об'єднаною опозицією та "Свободою". У датованих 2012 роком листах Манафорт наголошував, щоб Янукович робив проізраїльські заяви, засуджував "Свободу" і антисемітські дії опозиції. І таких приводів у 2012 році за дивним збігом обставин дійсно вистачало.

ВідеоПол Манафорт радив Януковичу критикувати опозицію за антисемітські погляди

У листах Пола Манафорта, колишнього політтехнолога Януковича, справу якого нині слухають у США, журналісти ВВС знайшли й українські опозиційні сили. Американець радив президенту-втікачу критикувати їх за антисемітські погляди і таким чином заробляти собі бали в світі. І цією схемою, йдеться в листуванні, Янукович користувався кілька років. 

Пол Манафорт радив Януковичу критикувати опозицію за антисемітські погляди

Наприклад, "свободівець" Ігор Мірошниченко щойнайменше місяць створював неабиякий інформаційний фон у світі, коли вжив не вельми коректне слово на позначення національності відомої акторки Міли Куніс. І хоч вона сама репліки не коментувала, заяву засудили Центр Візенталя та члени американського конгресу. "Для США дійсно питання расові, питання кольору шкіри, питання національності, будь-які утиски за національною чи релігійною ознакою – це чорна мітка. Вони моментально втрачають контакт із цією політичною силою, з цією країною. Зрозуміло, Манафорт радив Януковичу цю карту розігрувати", - пояснив політолог Кирило Сазонов.

Саме виконанням порад Манафорта можна вважати появу у Верховній Раді законопроекту про заборону мови ворожнечі, який жартома назвали "поправкою Куніс" від регіонала Колісниченка. Але фінальною крапкою стала ситуація із резолюцією Європаламенту щодо України – з 18 пунктів щодо ситуації зі свободою слова, політикою, де чимало йшлося і про тодішню владу, у світі розголос отримала фактично одна: про стурбованість націоналістичними та антисемітськими заявами "Свободи".

Політологи називають промовистим і показовим те, що цих скандалів можна було б уникнути. Але у "Свободі" і відхрещувалися від звинувачень в антисемітизмі, і одночасно підливали масла в вогонь. "Для когось образливо, а для когось необразливо. Ви хочете нам заборонити говорити українською мовою. Я не можу того зрозуміти", - коментував інцидент із тою ж Куніс лідер партії Олег Тягнибок. "Читайте Франка, читайте Шеченка, Нечуя-Левицького та всіх. Ніхто з них не вживав того другого слова і воно не мало негативу. І ніхто не буде вказувати українцю, як кого називати", - стверджувала інша представниця "Свободи" Ірина Фаріон.

Фахівці досі не можуть дійти одностайної думки щодо мотивів таких заяв. "Дуже складно тут сказати, був злий умисел і спектакль чи просто використали, як корисних ідіотів. Але те, що використали – факт", - переконаний Сазонов. "Я не виключаю, що хтось із членів партії цілком міг брати гроші від Януковича, а інші могли про це і не здогадуватися", - каже політолог Олександр Палій. Експерти переконані, що лише "амбарна книга" режиму Януковича могла б дати відповіді на всі питання. Втім, чи побачать її коли-небудь повністю українці – невідомо.

У "Свободі" будь-які контакти із регіоналами заперечують, а в переписці Манафорта вбачають лише спробу дискредитації опозиції і закликають розслідувати інцидент. "Чому іноземні особи втручалися у виборчу кампанію в Україні? Я не думаю, що це припинилось, і так само будуть дискредитувати інші політсили", - каже екс-віце-спікер, "свободівець" Руслан Кошулинський

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції