Користувачі соцмереж гнівно відреагували на слова Навального про Об'єднавчий собор

Дата публікації
Перегляди
8078
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Користувачі соцмереж гнівно відреагували на слова Навального про Об'єднавчий собор

Фото: Reuters

Російський опозиціонер вважає собор "розколом".

Російський опозиційний політик Олексій Навальний назвав "розколом" Об'єднавчий собор у Києві, на якому мають обрати предстоятеля Помісної Української православної церкви. І звинуватив у всьому, що відбувається, президента РФ Володимира Путіна.

"Сьогодні відбудеться подія історичного масштабу. Розкол. Собор в Києві завершить створення Помісної церкви в Україні. РПЦ втратить до половини "живих" парафій. Те, що створювалося сотні років, було зруйновано Путіним і його ідіотами за чотири роки. Путін - ворог "русского мира", - написав Навальний на своїй сторінці у Twitter.

Слова політика обурили користувачів соцмереж. Російський журналіст Аркадій Бабченко, який живе в Україні, назвав Навального "ліберальним фюрером нової Росії" і зазначив, що опозиціонер бачить в українцях лише розкольників.

Громадянська активістка і політолог Катерина Крук написала, що Росія "просто заражена імперіалізмом".

"Є жарт про те, що російський лібералізм закінчується на статусі Криму. Відтепер ми можемо також додати статус української церкви", - написала Крук у Twitter, коментуючи заяву Навального.

Інші коментарі користувачів соцмереж були менш приємними.

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

 

Наступна публікація