Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Користувачі соцмереж гнівно відреагували на слова Навального про Об'єднавчий собор

Російський опозиціонер вважає собор "розколом".

Російський опозиційний політик Олексій Навальний назвав "розколом" Об'єднавчий собор у Києві, на якому мають обрати предстоятеля Помісної Української православної церкви. І звинуватив у всьому, що відбувається, президента РФ Володимира Путіна.

"Сьогодні відбудеться подія історичного масштабу. Розкол. Собор в Києві завершить створення Помісної церкви в Україні. РПЦ втратить до половини "живих" парафій. Те, що створювалося сотні років, було зруйновано Путіним і його ідіотами за чотири роки. Путін - ворог "русского мира", - написав Навальний на своїй сторінці у Twitter.

Слова політика обурили користувачів соцмереж. Російський журналіст Аркадій Бабченко, який живе в Україні, назвав Навального "ліберальним фюрером нової Росії" і зазначив, що опозиціонер бачить в українцях лише розкольників.

Громадянська активістка і політолог Катерина Крук написала, що Росія "просто заражена імперіалізмом".

"Є жарт про те, що російський лібералізм закінчується на статусі Криму. Відтепер ми можемо також додати статус української церкви", - написала Крук у Twitter, коментуючи заяву Навального.

Інші коментарі користувачів соцмереж були менш приємними.

ВідеоІсторія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Шлях, який інші країни проходили десятиліттями, Україні вдалося здолати менше, ніж за рік. Від заяв Константинополя про готовність надати автокефалію до Об'єднавчого Собору пройшл всього вісім місяців. За цей час змінився весь православний світ. А кожен крок у бік української незалежної церкви супроводжувався шаленою протидією з боку Москви. 

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Фотогалерея Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби підтримати створення Помісної церкви в Україні (11 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції