Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коронавірус в Україні. САП відкрила справу через відмову уряду Гончарука обмежити експорт медзасобів

На цьому наполягав секретар РНБО.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальну справу через відмову прем'єр-міністра України обмежити експорт медтоварів для запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба САП.

Кримінальне провадження зареєстровано за фактом можливої службової недбалості службовців Кабінету Міністрів України.

Як зазначається, за інформацією, викладеною на сайті одного з інтернет-видань України, службові особи Кабінету Міністрів України проявили службову недбалість, що призвела до тяжких наслідків.

Відповідно до оприлюдненої інформації 31 січня 2020 року та 8 лютого 2020 року секретар Ради Національної безпеки та оборони України на адресу прем'єр-міністра України скерував листи про обмеження експорту та реекспорту продукції, що прямо чи опосередковано може бути використана при реалізації протиепідемічних, профілактичних та лікувальних заходів на території України з метою недопущення поширення випадків захворювання на короновірусну інфекцію COVID-19.

"Однак службовці КМУ, неналежно виконуючи свої обов'язки, вищевказаних заходів так і не вжили", - кажуть у САП.

23 березня 2020 року відомості про можливе вчинення правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 367 КК України. Досудове розслідування здійснюватиме Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Як захиститися від коронавірусу інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції