Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кортеж Зеленського регулярно порушує ПДР, а оточення президента використовує "номери-прикриття" - "Схеми"

Кортеж Зеленського регулярно порушує ПДР, а оточення президента використовує "номери-прикриття" - "Схеми"

Раніше Зеленський заявляв, що "президент – такий самий учасник руху, як і всі".

Кортеж президента Володимира Зеленського, який складається з близько шести машин, регулярно порушує правила дорожнього руху: значно перевищує допустиму швидкість, перетинає подвійну суцільну та здійснює поворот у заборонених місцях, створюючи небезпечні ситуації для інших учасників руху.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів "Схем".

Вони кажуть, що кортеж порушує ПДР навіть не тоді, коли Зеленський поспішає на важливу робочу зустріч – а коли їхав додому або ж у приватних справах (наприклад, у торговельний центр).

Там нагадують, що перед виборами Зеленський обіцяв, що владні привілеї – зокрема, і президентський кортежі – залишаться в минулому. Очоливши державу, він повторював, що "президент – такий самий учасник руху, як і всі" і його "автомобілі зупиняються на всіх світлофорах, стоять у заторах, ніхто не вмикає "мигалок".

Водночас ані президент, ані його Офіс, ані Держуправління справами не отримають штрафів за порушення, адже номерні знаки кортежу Зеленського неможливо знайти в жодній базі. Використання "номерів-прикриття" у складі заходів державної охорони – для президента та чітко визначеного переліку інших високопосадовців передбачені законом.

Але журналісти встановили, що такими номерами користується значно ширше коло осіб, на яких заходи держохорони не мали б розповсюджуватися. Наприклад, чинний керівник ОП Андрій Єрмак, його заступник Кирило Тимошенко, перший помічник президента Сергій Шефір. А також низка депутатів і колишніх високопосадовців. Вони – не є охоронюваними особами – відповідно до закону "Про державну охорону". Однак через непрозорий механізм погодження використання «несправжніх» номерів – фактично неможливо дізнатись, хто і на яких підставах надав їм цей привілей.

Раніше журналісти виявили, що Зеленський користується державною дачею на території резиденції "Конча-Заспа". Дача належить Державному управлінню справами. Ще до того, як стати президентом, Зеленський засуджував політиків, які користуються державними пільгами та привілеями за рахунок бюджету та стверджував, що державні резиденції треба "віддати дітям". 

Відео Зеленський переїхав на дачу в Конча-Заспі

В Офісі президента відреагували на сюжет програми "Схеми" про те, що Володимир Зеленський оселився на свіжовідремонтованій президентській державній дачі з басейном та мармуровим санвузлом - там до 2014-го жив Віктор Ющенко. В офісі додали, що оселився Зеленський там тимчасово, адже продав свій маєток в Іванковичах Київської області. Тепер сусіди Зеленського - попередні президенти та урядовці. До того, як стати президентом, Зеленський засуджував посадовців, які користуються пільгами коштом платників податків та збирався віддати державні резиденції під дитячі табори.  

Зеленський переїхав на дачу в Конча-Заспі

Залиште свій коментар

Вибір редакції