Корупція і деградація. Касько пояснив, чому йде з ГПУ

За словами заступника Шокіна, у цьому правоохоронному органі працює свавілля і беззаконня.

Заступник генпрокурора Віталій Касько, який заявив про свою відставку, заявив, що в ГПУ панує корупція та кругова порука, а ключові посади обіймають послідовники Віктора Пшонки.

"Таке бажання (про відставку – ред.) обґрунтоване тим, що нинішнє керівництво прокуратури остаточно перетворило її на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-які спроби змінити цей стан речей всередині прокуратури одразу і показово переслідуються. Тут працює не право і закон, а свавілля і беззаконня, а ключові позицій в Генеральній прокуратурі з кожним днем обіймає все більше вихованців і послідовників сумновідомого Пшонки", - цитує слова Каська УНІАН.

Також він додав, що у прокуратурі панує політичне опікунство, прямий і тотальний тиск на слідчих і прокурорів, умисна професійна деградація, бездіяльність і безкарність.

Рапорт про відставку Каська
Twitter.com/@aivaras_aivaras
Рапорт про відставку Каська

"За нинішнього керівництва правоохоронний орган, від якого українці після Революції гідності очікували справедливих і прозорих розслідувань – корупційних та інших злочинів режиму Януковича, остаточно перетворився на інструмент політичного залякування і заробітчанства. Бути частиною органу, що замість закону здійснює і толерує тотальне беззаконня, я не можу і не хочу", - підкреслив Касько.

"Можливості зарадити цьому і допомогти створити в Україні справжню прокуратуру європейського зразка за нинішнього керівництва Генеральної прокуратури остаточно вичерпані, тому залишатися на займаній посаді я не бачу жодного сенсу", - додав він.

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн.

19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між Шокіним та Каськом. 

Також слід зазначити, що генпрокурор Віктор Шокін п'ять разів не дав дозволу Каську відвідати США у складі офіційної делегації, на що заступник генпрокурора відповів: "Чи це холодна війна, чи гаряча, чи це конфлікт, краще вирішувати журналістам. Можливо, генпрокурор мене так цінує як заступника, що просто не може відпустити до США на цілий тиждень". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: