Корупція та незаконні арешти: Держдеп США розкритикував проблеми в Україні з правами людини

Автор
Олена КузьмичОлена Кузьмич
Дата публікації
Перегляди
1731
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Корупція та незаконні арешти: Держдеп США розкритикував проблеми в Україні з правами людини

Фото: Politico

Серед інших викликів з правами людини - тортури та злочини проти представників ЛГБТ.

Держсекретар США Ентоні Блінкен представив щорічну доповідь про дотримання прав людини, в якій повідомляється про виклики у низці країн світу, зокрема в Україні

Про це інформує сайт Держдепу. 

Щорічні доповіді про права людини охоплюють міжнародно визнані права особи, громадянські, політичні та трудові права. 

У передмові до документа Блінкен зазначив, що у 2020 країнам довелося зіткнутися унікальними виклики в зв'язку з пандемією. Зокрема, на думку Блінкена, "влада деяких держав використовували кризу як привід для обмеження прав і зміцнення авторитарного правління".

Згідно з американським звітом, в Україні є значні проблеми з правами людини. Зокрема, йдеться про вбивства, тортури та випадки жорстокого поводження чи покарання затриманих з боку співробітників правоохоронних органів, небезпечні для перебування умови в тюрмах, незаконні арешти або затримання, виклики з незалежністю судової влади, обмеження свободи слова, погрози насильством або необґрунтовані арешти або переслідування журналістів, цензуру і блокування вебсайтів, корупційні дії, злочини, пов'язані з насильством спрямовані проти осіб з обмеженими можливостями, членів груп етнічних меншин, а також лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів або інтерсексуалів тощо. 

У звіті йдеться, що влада не могла здійснити адекватних заходів для притягнення до відповідальності великої частини посадових осіб, які вчинили зловживання, що призвело до встановлення атмосфери безкарності

У доповіді за 2020 рік також міститься критика щодо цілої низки інших держав, серед яких Росія, Китай, Іран, КНДР, Венесуела, Сирія, Туреччина і Білорусь. 

Читайте також: 

В ПАРЄ заявили, що боротьба з коронавірусом не має порушувати права людини

В ПАРЄ заявили, що боротьба з коронавірусом не має порушувати права людини

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1731
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація