Корупція українських лідерів відбирає майбутнє у країни – Forbes

Корупція українських лідерів відбирає майбутнє у країни – Forbes

Фото: pixabay.com

У нашої країни є економічний потенціал, проте особисті інтереси чиновників тягнуть її на дно, йдеться в статті.

Ворог України - всередині країни. Про це пише Уес Мартін у статті на сайті видання Forbes.

У світовому рейтингу сприйняття корупції Україна ділить 131-ше місце (зі 176 країн) з Росією і Іраном. Україна – свій злий ворог. Опитування, проведене українським Dragon Capital, підтвердило, що громадяни країни більше стурбовані поширеною корупцією в уряді і ослабленою судовою системою, ніж ще одним нападом з боку Росії. Фінансова ситуація дуже нестабільна, і це не дозволяє громадянам, а також потенційним іноземним інвесторам, розуміти, що буде з валютою від тижня до тижня.Сімдесят років тому Німеччина і Японія вибиралися з абсолютної розрухи. Двадцять років потому вони зуміли вийти на світовий ринок. Сьогодні Німеччина і Японія – дві найбільші економіки світу. Україна володіє необхідними ресурсами, робочою силою і перебуває в чудовому стані, щоб стати успішною економікою. На жаль, широко поширена внутрішня корупція – найбільша перешкода на шляху України. Замість того, щоб присвятити себе розбудові майбутнього в довгостроковій перспективі, політичні і судові лідери в першу чергу зосереджені на своїй власній короткостроковій фінансовій вигоді.

Навіть коли іноземні інвестори виявляють потенційний інтерес, їх відлякують. Народжений в Україні Вадим Сегал – яскравий тому приклад. Тепер він громадянин США, керівник інвестиційної фірми в Нью-Йорку. Раніше Сегал вклав кошти у майбутнє своєї Батьківщини. На жаль, його соєвий завод вартістю 50 мільйонів доларів був захоплений українським мільярдером Дмитром Фірташем (наразі він чекає на екстрадицію в США з Австрії, щоб постати перед судом за звинуваченням у корупції). Шахрайство, вимагання, фізичні загрози – все це інструменти, які використовує Фірташ.

За даними Chicago Tribune, порівнюючи рекет Фірташа з мафією, прокурор написав: "Фірташ і (другий підсудний Андраш Кнопп) були ідентифіковані правоохоронними органами Сполучених Штатів як двоє представників вищого рангу російської організованої злочинності; судовий процес проти них зачепить цю організовану злочинну групу і не дозволить їй реалізувати подальші злочинні діяння у Сполучених Штатах. "Це звинувачення також спрямоване на корупцію іноземних публічних посадових осіб, занепокоєння, яке Конгрес назвав загрозою глобальної безпеки", - додали вони.

Коли 2010 року Вадим Сегал звернувся до українського уряду з проханням все виправити, Фірташ і його ділові партнери контролювали суди і міліцію. За повідомленнями, Фірташ використовував тісні зв'язки з урядом і міністерством внутрішніх справ, щоб Інтерпол видав ордер на арешт Сегала. Після кількох нещодавніх юридичних перемог під час перебування на посаді президента Порошенка, Вадим Сегал досі намагається повернути повний контроль над заводом. Сергій Льовочкін (колишній глава адміністрації Януковича) і депутати Олександр Грановський та Іван Фурсін зуміли захопити судову систему і, ймовірно, її комерціалізувати.

Ситуація в Україні настільки погана, що навіть її власний прем'єр-міністр нещодавно заявив: "найслабша ланка в боротьбі з корупцією – це український суд". Партнери Фірташа нібито контролюють значну частину "Опозиційного блоку" в парламенті, а керівництво країни змушене проводити політику компромісів і поступок, враховуючи фінансову стійкість його прихильників.

У президента Порошенка дуже мало часу, щоб очистити свій уряд і систему. Державний секретар США Рекс Тіллерсон та інші офіційні особи США деякий час підштовхували Україну до продовження реформ, які дозволили б боротися з корупцією і підвищити прозорість уряду.

Українські лідери не тільки забирають у громадян фінансову стабільність, вони забирають у громадян їхнє майбутнє. "В останні роки політична ситуація і ситуація у сфері безпеки погіршилися, але проблеми носять довгостроковий характер і пов'язані з поганим бізнес-кліматом, слабкими інститутами і широко поширеною корупцією", - заявили в Організації економічного співробітництва і розвитку.

Інвестори готові піти на ризик. Така природа їхнього бізнесу. Але вони не хочуть інвестувати в гарантований провал. Саме це зараз пропонує Україна. Щоб залучити іноземні інвестиції, необхідно змінити середовище – починаючи з судової та бізнесреформи. Потрібно запобігти повторенню таких ситуацій, як у братів Сегал, і припинити цей балаган.

Між тим, систематична нездатність України захистити західних інвесторів призведе до економічних і особистим санкцій щодо окремих осіб та установ. Україні знадобиться державна підтримка США, щоб побудувати своє майбутнє і захистити свої кордони. Підтримка злочинів, скоєних проти інвесторів США, і доказ того, що уряду України не можна довіряти, гарантовано відштовхне Конгрес США і Держдепартамент.

Прем'єр-міністр Гройсман прийшов на посаду, обіцяючи боротися з корупцією. За його словами, український народ і урядові чиновники повинні підтримати його і вирішити проблеми, які ганьблять країну на міжнародному рівні. Організовану злочинність і корупцію в уряді можна подолати. Замість того, щоб дозволяти судовій системі ставати комерційним підприємством, як зараз, українським лідерам необхідно внести деякі радикальні зміни і швидко.Українському народу знадобиться Руді Джуліані, який очолив боротьбу з корупцією і почав реальні зміни та реформи, якщо країна хоче залучити інвестиції. Будучи прокурором США, Джуліані почав процес проти глав нью-йоркських так званих "п'яти сімей" в Нью-Йорку відповідно до Закону про впливових і корумпованих організаціях (RICO), за звинуваченням у здирництві, трудовому рекеті і вбивстві. Можливо, настав час, президенту Порошенку віддати під суд кількох чиновників із своєї політичної родини, щоб викорінити корупцію.

За підтримки прем'єр-міністра Гройсмана, Закону Магнітського і спеціального законодавства, подібного до нашого Закону про впливових і корумпованих організаціях (RICO), український лідер міг би очистити всю цю прогнилу систему.

Поки уряд України не почне робити рішучі дії, щоб допомогти собі впоратися з проблемами, він, поза сумнівом, збереже своє звання одного з найбільш корумпованих урядів світу. Між тим, його власні громадяни залишаться його головними жертвами.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг заявив про те, що Україна повинна позбутися "ракової пухлини" - корупції. За його словами, в той час, як Альянс може підтримати Україну, Україна повинна очолити ці зусилля.

"Якщо Україна справді хоче використовувати свій потенціал, багато чого треба зробити", - підкреслив генсек НАТО.

Повʼязані теми:

Наступна публікація