Корупція, вбивство Шеремета і Гандзюк: Рябошапка назвав першочергові завдання для ГПУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор хоче повернути викрадені із держбюджету гроші.

Для новопризначеного очільника Генеральної прокуратури Руслана Рябошапки пріоритетними на посаді є справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, херсонської активістки Катерини Гандзюк і злочини, вчинені "елітою", зокрема корупція посадовців. Важливими для нього є й злочини, скоєні під час Майдану.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

На думку генпрокурора, "найважливіша ділянка - повернути гроші", поцуплені в держави завдяки корупційним схемам. Рябошапка відзначив, що у цьому йому допоможе саме Віталій Касько. Оскільки, за словами Рябошапки, його перший заступник має налагоджені контакти з представниками правоохоронних органів, а також зв'язки із міжнародними організаціями.

Крім того, глава ГПУ виокремив серед основних справ ті, що пов'язані з нацбезпекою і обороною. Він також наголосив на справі, яка пов'язана із Одесою. Утім, Рябошапка не назвав жодних деталей справи, натякнув лише, що вона не менш "резонансна і на слуху".

"Країна фактично у стані війни, водночас існувала ситуація з "Укроборонпромом". Я для себе ставлю у пріоритет також злочини, вчинені "елітою", зокрема, корупцію, повернення у бюджет держави вкрадених активів. Це банки, які грабувалися і активи з яких виводилися. Це державні підприємства, які грабувалися останнім часом. У цих справах не просто особа повинна бути засуджена, але також гроші повинні бути знайдені і повернені", - сказав очільник Генпрокуратури.

Щодо вбивства відомого журналіста Павла Шеремета, глава Генеральної прокуратури наголосив на важливості знайти винних, які мають понести відповідальність. "Для нас же важливо показати, що журналістів не можна вбивати і що на це буде відповідь держави навіть через три або п'ять років, але винні будуть сидіти у в'язниці", - зауважив Рябошапка.

Стосовно справи із вбивством активістки Катерини Гандзюк, глава ГПУ пообіцяв, що "по можливості у короткі терміни бути відповіді, які цікавлять суспільство". Крім того, у злочинах, вчинених під час Революції гідності, за словами Рябошапки, має відбутися "аудит за участю професійних незалежних юристів. Оскільки, на його думку, упродовж шести років розслідування цих справ можна було вивести на новий рівень.

"Можете собі уявити, наскільки перспективно завершити ці справи через стільки часу. Думаю, що потрібен аудит, не тільки за моєї участі як керівника, але і професійних незалежних юристів, у тому числі адвокатів Небесної сотні. Мені здається, що за шість років можна було просунутися далі, і суспільство вимагає значно більших результатів", - висловився генпрокурор.

Нагадаємо, раніше очільник Генеральної прокуратури України Руслан Рябошапка розповів про "чистку" в ГПУ, подальші кроки відомства. Він заявив, що має відбутися донабір нових людей й має відновити роботу Ради прокурорів і КДКП.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 30 серпня призначив Руслана Рябошапку генеральним прокурором України. "Завданням Генпрокуратури буде регулярне притягнення до відповідальності високопоставлених чиновників та повернення грошей, вкрадених в України", - заявив очільник ГПУ. 

Відео 30 серпня офіційно представили нового керівника ГПУ та міністра оборони України

Посвідчення генпрокурора Рябошапку вручив керівник Офісу президента Андрій Богдан. Все відбувалось у робочій атмосфері. За словами Богдана, Рябошапка – професійний, досвідчений і зможе здолати всі перепони у роботі відомства. Успіхів йому в цьому побажав попередник Юрій Луценко і подякував колишнім колегам за роботу.  

30 серпня офіційно представили нового керівника ГПУ та міністра оборони України

Залиште свій коментар

Вибір редакції