Космос, аеропорти і безвізовий режим. Про що Порошенко домовився в Азії

Президент України торкнувся найважливіших питань під час переговорів з індонезійськими президентом і спікером.

У п'ятницю, 5 серпня, президент Петро Порошенко розпочав дводенний візит в Індонезію, куди прибув одразу після відвідин Малайзії.

У місті Джакарта у глави України були заплановані зустрічі з президентом Індонезії Джоком Відодо, спікером Ради народних представників парламенту Індонезії Пекло Комарудином і султаном Джок'якарте. Також Порошенко візьме участь в українсько-індонезійському бізнес-форумі.

Наразі за результатами зустрічей було підписано низку двосторонніх документів. ТСН.uа відстежив, про що Порошенко вдалося домовитися в Індонезії.

Співробітництво в оборонній сфері

У присутності президентів обох держав угоду про співробітництво в оборонній сфері підписали міністр закордонних справ Павло Клімкін і міністр оборони Індонезії Рямизард Рячуду, передає УНІАН.

візит Порошенка в Азію_5
УНІАН

"Укладена сьогодні угода в оборонній галузі значно розширить наші можливості в плані військово-технічного співробітництва, співробітництва у сфері оборонної промисловості та відповідної логістики", - зазначив Порошенко під час спільної з президентом Індонезії заяви для ЗМІ в Джакарті.

Торгово-економічне співробітництво: космос, авіація і турбіни

Ключовим питанням зустрічі президентів стало істотне підвищення рівня торговельно-економічної складової українсько-індонезійських відносин.

Було домовлено провести наступного року в Києві третє засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва, яке дозволить активізувати економічні зв'язки, створити низку взаємовигідних проектів у різних сферах промисловості, енергетики, сільського господарства.

Багато уваги приділялося інвестиціям, доступу індонезійських товарів на ринок України й українських - на ринок Індонезії. "Україна є потужним виробником і надійним постачальником енергетичного обладнання у більш ніж 40 країн світу", - наголосив президент Індонезії Джок Відодо, зазначивши, що під час переговорів багато уваги приділялося співробітництву у сфері виробництва турбін і генераторів.

порошенко в індонезії
Reuters

Українські підприємства і компанії готові до реалізації важливих інфраструктурних проектів в Індонезії, включаючи будівництво портів. Порошенко додав, що запланований українсько-індонезійський бізнес-форум дасть поштовх розширенню ділових контактів між нашими країнами.

Глави двох держав також обговорили співпрацю у таких високотехнологічних галузях, як авіаційна та космічна. "Наші фахівці вже обговорювали з індонезійськими колегами використання українських літаків АН-32П в операціях з гасіння пожеж в Індонезії. Ми домовилися продовжувати співпрацю", - повідомив Порошенко.

Безвізовий режим

Індонезія прийняла рішення ввести безвізовий режим для українських громадян.

"Спасибі Індонезії через рішення ввести безвізовий режим для українських громадян. Це буде сприяти більш тісним зв'язкам між нашими країнами", - написав він у Twitter.

Дружба парламентів

Під час зустрічі зі спікером Ради народних представників індонезійського парламенту Аде Комарудином Порошенко висловив подяку за підтримку з боку Індонезії територіальної цілісності України.

Водночас він закликав індонезійський парламент стати на захист кримських татар, права яких порушує окупаційна влада Росії.

Комарудин запевнив, що Індонезія і надалі підтримуватиме територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Сторони погодилися з необхідністю поглиблення міжпарламентського виміру двосторонніх відносин. Зокрема, йшлося про активізацію контактів міжпарламентських груп дружби у вищих законодавчих органах двох держав.

Петро Порошенко і спікер Індонезії Аде Комарудин
УНІАН

Також Комарудин підтримав Україну в її прагненні приєднатися до Міжпарламентської асамблеї Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Крім того, під час своїх заяв Порошенко також висловив індонезійським партнерам подяку за відкритість і надійність. А також подякував Індонезії за те, що 19 березня 2014 року країна підтримала проект резолюції Генасамблеї ООН щодо незаконної анексії Криму й агресії Російської Федерації.

візит Порошенка в Азію_4
УНІАН

Перед Індонезією Петро Порошенко відвідав Малайзію, де також було досягнуто низки домовленостей.

Доля аеропорту "Бориспіль"

Малайзійські компанії можуть взяти участь в управлінні аеропортами України, в першу чергу йдеться про Бориспіль. Про це стало відомо 4 серпня за підсумками переговорів президента Петра Порошенка з прем'єр-міністром Малайзії Наджібом Тун Разаком у Путраджаї.

візит Порошенка в Азію_2
УНІАН

Як пояснила заступник міністра економіки Юлія Ковалів, тут йдеться про компанію Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB, Malaysia Airports), яка також успішно керує другим за величиною аеропортом Стамбула Сабіха Гекчен.

Українська сторона вже запросила представників MAHB в Україну. "Щоб обговорити, чи достатньо нам законодавства, щоб це реалізувати, або необхідно буде змінювати законодавство", - сказала вона.

Катастрофа малайзійського "Боїнгу" не забута

"Ми підтверджуємо спільну позицію щодо необхідності повного розслідування справи рейсу МН17. Це трагедія, і я впевнений, що ми задіємо всі можливі засоби, щоби притягнути винуватців до відповідальності. Це наш спосіб ушанувати безневинних жертв, і водночас це наш обов'язок перед їхніми родинами", - наголосив Порошенко.

Глава держави висловив співчуття всім родинам, які постраждали від цього теракту, та заявив, що винні повинні понести відповідальність.

Бамбукові інвестиції

Президент Порошенко запросив малайзійських інвесторів в Україну. Він наголосив на можливостях для них у таких сферах, як сільське господарство, інформаційні технології, космос та авіація, оборонно-промисловий комплекс, високотехнологічне виробництво. Також президент спокушав малайзійців приватизацією енергетичних, залізничних, транспортних та авіаційних компаній, портів і підприємств хімічної промисловості.

Під час розмови Порошенко нагадав малазійське прислів'я та прирівняв Україну до паростка. "Гни бамбук, поки він паросток - зелений і росте." Україна також "паросток". І саме сьогодні треба інвестувати в Україну", - сказав він.

Петро Порошенко на українсько-малайзійському бізнес-форумі
УНІАН

Глава держави також зазначив зацікавленість в отриманні досвіду малайзійських компаній в сфері передових інновацій та висловив сподівання, що найближчим часом почне працювати українсько-малайзійський торговий комітет.

Військова тема

Під час зустрічі з міністром оборони Малайзії Хішаммудіном Хусейном президент Порошенко домовився про активізацію взаємодії у сфері військово-технічного співробітництва.

"Сторони визначили низку конкретних кроків щодо розширення сфер співпраці та активізації взаємодії у сфері військово-технічного співробітництва", - йшлося у повідомленні прес-служби президента.

візит Порошенка в Азію_2
УНІАН

Порошенко також проінформував Хусейна щодо ситуації на Донбасі, після чого співрозмовники обмінялися думками щодо розвитку безпекової ситуації у Південно-Східній Азії.

Перша леді України подарувала малайзійським дітям книжки

Тим часом дружина президента Марина Порошенко відвідала у Малайзії Центр дитячого розвитку для дітей з аутизмом "Пермата курніа". 

У супроводі дружини міністра Кабінету міністрів Датін Хаджа Норазеліна Аванхад Марина Порошенко ознайомилася з роботою Центру. Зокрема, оглянула навчальний клас, де проходило заняття, спортивний зал та музичні класи, у яких діти презентували музичні виступи для гостей.

Основна мета закладу – надати допомогу дітям з аутизмом, повною мірою розкрити їхній потенціал та підготувати до навчання у звичайних навчальних закладах і, що не менш важливо, підвищити рівень обізнаності людей щодо проблем аутизму.

Марина Порошенко у Малайзії, Центр дитячого розвитку для дітей з аутизмом
Сайт президента України

Особливу увагу гостей директор Центру Хасна Торон звернула на його назву – Permata Kurnia. 

"Слово permata малайською мовою означає "коштовний камінь", бо діти – це "коштовне каміння" нації. А слово kurnia перекладається, як "особливий дар". Так, це особливий дар для суспільства приймати дітей з особливостями такими, якими вони є, та допомогти їм якнайкраще адаптуватися до життя. Адже ми даємо можливість розкрити потенціал цих дітей та виростити з них громадян, які зможуть зробити внесок у розвиток суспільства", – додала вона.

Наприкінці візиту перша леді подарувала вихованцям центру англомовні книги про Україну.

ВідеоПорошенко говорив про катастрофу рейсу MH-17 над Україною під час офіційного візиту до Малайзії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: