"Кожен має право на помилку.": Кулеба прокоментував заяви Фокіна про "амністію" і "особливий статус"

"Кожен має право на помилку.": Кулеба прокоментував заяви Фокіна про "амністію" і "особливий статус"

Кулеба вважає, що, коментуючи питання Донбасу, Фокін дозволив собі вийти за межі своєї офіційної позиції. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не засуджувати заступника голови ТКГ Вітольда Фокіна за його особисті заяви про "повну амністію бойовиків" і "особливий статус Донбасу", адже вони не стосуються його офіційної позиції. 

Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода". 

"Я запевняю вас, що з того, що я знаю з тих засідань, контактів в рамках ТКГ, які вже відбулися, пан Фокін займав там офіційну позицію. В інтерв’ю, яке ви згадуєте, він, очевидно, дозволив собі вийти за межі тієї позиції, яку він відстоює в ТКГ, і почав міркувати про речі, які, по-перше, стали дуже резонансними", - пояснив Кулеба.

Він нагадав, що раніше вже публічно заявляв про те, що особисті думки Фокіна не є державною позицією України на перемовинах у ТКГ. Також про це зазначав керівник Офісу президента Андрій Єрмак. 

"Кожен має право на помилку. Давайте не будемо відразу сокирою замахуватися. І я щиро сподіваюся, що пан Фокін продовжить свою роботу у ТКГ, не припускаючись повторно таких помилок", - додав глава МЗС. 

Нагадаємо:

  • Нещодавно в одному інтерв'ю Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не лише окупованої частини, а також за амністію для бойовиків та вважає це єдиним шляхом до миру. 
  • Голова делегації України в ТКГ у Мінську і перший президент Леонід Кравчук заявив, що слова його заступника про амністію бойовиків та особливий статус для всього Донбасу є особистою думкою, а не позицією делегації.
  • Нардеп зі "Слуги народу" Чернєв вимагає видалити Фокіна зі складу української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі.
  • Сам Фокін вважає, що його скандальні заяви критикують через "засланих козачків" у владі. 

Відео Фокін запропонував надати особливий статус Донбасу

Загальна амністія бойовикам, особливий статус Донбасу та вибори на території ОРДЛО. Пропозиція заступника голови української делегації у тристоронній групі в Мінську Вітольда Фокіна про спосіб досягнення миру на умовах Росії розбурхала суспільство. А перед тим очільник делегації Леонід Кравчук запропонував депутатам погодитись на ультиматум росіян в Мінську та змінити постанову про проведення жовтневих виборів, дозволивши їх на окупованому Донбасі. Чи є за цими заявами реальні наміри та що каже офіційна влада – розповість ТСН.    

Фокін запропонував надати особливий статус Донбасу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів