"Кожна країна має поважати себе": Кулеба прокоментував подальші відносини з Угорщиною після конфлікту з виборами

"Кожна країна має поважати себе": Кулеба прокоментував подальші відносини з Угорщиною після конфлікту з виборами

Фото: УНІАН

Кулеба наголошує, що "результатом у відносинах має бути не перемога, а результативна нічия".

Відносини між Україною та Угорщиною нагадують "американські гірки". Упродовж останнього року між країнами було багато позитивних моментів, але Будапешт не припиняв блокувати засідання комісії "Україна-НАТО" на найвищому рівні.

Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 29 жовтня, повідомляє УНІАН.

Голова українського МЗС наголосив, що дипломати повинні вирішувати будь-які кризові ситуації для подальшого розвитку відносин між країнами. Кулеба такого запевнив, що зустріч між президентом України Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном є актуальною, але зараз потрібен час, щоб "ущухли емоції", після чого дипломати повернутися до цього питання.

"Іноді відносини між двома державами нагадують американські гірки. То повільно вгору, то різко вниз. Але після різкого падіння вниз є можливість знову піднятися вгору і опинитися на фініші", — сказав Кулеба.

Водночас голова МЗС зауважив, що, попри готовність до взаємодії з усіма країнами-членами ЄС і НАТО щодо інтеграції, Україна не ігноруватиме будь-які спроби зневажливого ставлення до суверенітету і незалежності.

"Кожна країна повинна поважати себе і якщо держава демонструє зневагу до твоїх законів, то ти маєш відповідати. І ми жорстко відповіли. Але я переконаний в тому, що найкращим результатом у відносинах має бути не перемога, а результативна нічия", — зазначив він.

Крім того, Кулеба додав, що поінформував ЄС і НАТО про втручання Угорщини у місцеві вибори на Закарпатті.

"Що стосується комісії "Україна-НАТО", Угорщина не припиняла блокування засідання комісії на вищому рівні, і ми завжди виходили з того, що тільки остаточне врегулювання освітньої проблеми призведе до зняття цього блоку з боку Угорщини", — зазначив Кулеба.

Як відомо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 25 жовтня закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу "Партія угорців України". Водночас у Міністерстві закордонних справ неодноразово фіксували ознаки агітації на Закарпатті з боку офіційних осіб Угорщини.

Після цих подій МЗС України вручило ноту протесту послові Угорщини. Також Україна заборонила в'їзд двом угорським чиновникам.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав "жалюгідною" заборону для угорських політиків на в'їзд до України. 

Угорщина заблокувала заяву НАТО щодо України

Угорщина заблокувала заяву НАТО щодо України

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
408
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація