Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Кожна країна має право на незалежну церкву", – Порошенко про автокефалію української церкви

Президент нагадав, що Україна була "матір’ю" для російської православної церкви.

Президент України Петро Порошенко закликає світ підтримати надання автокефалії українській православній церкві.

Про це він сказав в інтерв'ю сербському телеканалу РТС, передає прес-служба глави держави.

"Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була "матір’ю" для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву", - сказав Порошенко.

Він запевнив, що створення незалежної церкви підтримує понад половина українців.

"Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас у цьому багато значить", - зазначив президент.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Так, звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Єдина Помісна церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. 

Вселенський Патріарх заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву і знехтувала правами Київського митрополита.

ВідеоВселенський Патріархат розпочав процедури для створення незалежної української православної церкви

Вселенський Патріархат розпочав процедури, потрібні для створення єдиної незалежної української православної церкви. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй Фейсбук-сторінці. Минулого тижня помісній церкві, незалежній від Росії, сказала "так" Верховна Рада. Депутати підтримали звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати Україні таку можливість. 

Вселенський Патріархат розпочав процедури для створення незалежної української православної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції