"Кращого у нас немає": Зеленський оцінив роботу Кравчука, Фокіна та інших у переговорах щодо Донбасу

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Кращого у нас немає": Зеленський оцінив роботу Кравчука, Фокіна та інших у переговорах щодо Донбасу

Associated Press

28 серпня відбудеться зустріч радників глав держав "нормандського формату".

Уже за тиждень, 28 серпня, має відбутися зустріч радників глав держав "нормандського формату" – України, Росії, Німеччини та Франції – щодо ситуації на Донбасі.

Про це в інтерв’ю телеканалу "Україна 24" повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Домовилися на кінець серпня, 28 числа. Потім, я вважаю, повинна ще бути зустріч міністрів закордонних справ "четвірки" і потім зустріч лідерів", - сказав Зеленський.

Глава держави також оцінив роботу нового керівництва української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу - Леоніда Кравчука та Вітольда Фокіна.

"По-перше, я хочу одразу подякувати Леоніду Даниловичу Кучмі. Він насправді не втратив час, а витратив дуже багато свого серця для мінських переговорів щодо війни. Це не просто слова. Якщо зустрічі тривають протягом 11, 12, 13, 14 годин - це не просто виснажує. Я бував на таких зустрічах і в "нормандському форматі" - це дуже складно. Від твого слова залежить результат цієї зустрічі. І від твого слова залежить потім результат для країни. Нехай маленький крок ця зустріч, але все ж ми крокуємо вперед. Кучма працював професійно, дипломатично і я йому хочу подякувати", - зазначив президент.

Про членів української делегації в ТКГ зеленський сказав, що "це професійні, потужні українські дипломати з чіткою проукраїнською позицією, патріотичною та збалансованою, що дуже важливо. Леонід Макарович - один з найкращих дипломатів української сучасності, я це знаю. Я не просто впевнений, я це бачив. Він дуже енергійна людина. Я зараз бачу, як він піднімає "Мінськ" і ми про деякі речі вже домовилися. Так, йому допомагають і пан Фокін, і пан Рєзніков, і багато робить Андрій Єрмак, і Руслан Демченко... Така потужна команда, там багато людей. Кравчук - це обличчя нашої сьогоднішньої групи, обличчя української дипломатії, кращого у нас немає, я так вважаю".

Прокоментував Зеленський і участь у ТКГ першого прем’єр-міністра України Вітольда Фокіна.

"Тій стороні теж важливо бачити людину, яка теж з Донбасу: з Донбасу, проукраїнського Донбасу, українського Донбасу. Мені здається, це правильний досвідчений, дипломатичний баланс, який сьогодні головує від України в Тристоронній контактній групі. Ми не просто зробили заміну, зміну керівництва. Дійсно, режим тиші витримується щодня, далі домовилися про 20 ділянок розмінування - це великий крок вперед. Про точки розведення, про обмін полоненими. Уже в технічному напрямку зараз будемо йти в підсумку до виконання всього цього", - сказав президент.

Нагадаємо, у ніч проти четверга, 20 серпня, стало відомо, що ТКГ досягнула домовленості щодо 20 ділянок розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту "нормандської четвірки" від 9 грудня 2019 року. В Офісі президента зазначили, що це дасть змогу просунутися у виконанні домовленостей лідерів "нормандського формату", досягнутих у Парижі, та наблизитися до проведення саміту "нормандської четвірки" в Берліні.

Першим заступником Кравчука у ТКГ став Вітольд Фокін - перший прем`єр-міністр України

Першим заступником Кравчука у ТКГ став Вітольд Фокін - перший прем`єр-міністр України

 

Наступна публікація