Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування - Кубраков

Дата публікації
Перегляди
381
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування - Кубраков

Фото: Getty Images

Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження в Україні реформи містобудування (законопроєкт №5655).

Проєкт передбачає впровадження необхідних змін для цифровізації сфери будівництва та ефективного управління процесами відбудови.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на результати зустрічі представників посольств країн G7, міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова і міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

"Ухвалення цього закону викликало бурхливе обговорення в суспільстві, і це правильний і потрібний процес. Сьогодні ми змінюємо сам підхід до містобудівної галузі і цифровізуємо процеси видачі дозвільної документації, прийняття обʼєктів в експлуатацію, а також контроль за ходом будівництва", - заявив Кубраков.

Він також зазначив, що в законопроєкті враховані всі зауваження від НАЗК у повному обсязі.

Своєю чергою, віцепремʼєр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що перші етапи реформи почалися ще 2 роки тому зі створення Порталу державної електронної системи в галузі будівництва.

"Коли ми починали, Реєстр обʼєктів будівництва знаходився у приватних руках за кордоном, а хабарі буквально прописувалися в системі. Сьогодні ми вже змінили це, створивши таку електронну систему, яка фіксує кожну дію або будемо бачити бездіяльність чиновників. Ми цифровізували послуги, які надає держава. І кількість наданих послуг вже понад 134 тисячі", - сказав Федоров.

Він також назвав реформу найбільш антикорупційною за останні роки, й готовий до будь-якого аудиту процесу цифровізації галузі.

Посли країн G7 запевнили в готовності долучитися до моніторингу впровадження реформи та зауважили на її своєчасності й важливості для України.

Зокрема, надзвичайний і повноважний посол ФРН Анка Фельдгузен зазначила, що питання післявоєнного відновлення гостро постане перед більшістю регіонів України, а збереження повноважень місцевої влади - важливий крок для виконання закону про децентралізацію.

"Під час виконання реформи важливо врахувати думку місцевих громад і зберегти їхні повноваження. Водночас погоджуюся, що цифровізація - дієвий інструмент у подоланні корупціїЮ і ми повністю підтримуємо перехід від паперової бюрократії до технологічних і прозорих процесів у галузі будівництва", - підсумувала пані посол Німеччини.

Нагадаємо, у грудні Верховна рада підтримала законопроєкт №5655, який запускає комплексну реформу містобудування.

Зокрема, він передбачає максимальну цифровізацію документів і процесів, автоматизацію багатьох процедур та посилення відповідальності за незаконні дії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
381
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація