Країни Перської затоки погодилися припинити трирічну блокаду Катару

Дата публікації
Перегляди
805
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Країни Перської затоки погодилися припинити трирічну блокаду Катару

Фото: wikipedia.org

Три роки Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет тримали закритими свої кордони, порти, а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару.

Учасники 41-го саміту Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) підписали у вівторок, 5 січня, угоду про припинення дипломатичної кризи щодо Катару.

Про це повідомив Саудівський телеканал Al Arabiya, пише DW.

Напередодні в МЗС Кувейту, який виступав посередником на переговорах, повідомили, що відносини з Дохою будуть нормалізовані, що передбачає відкриття з Катаром сухопутних і морських кордонів, а також - повітряного простору.

Попри пандемію COVID-19, 41-й саміт у складі Бахрейну, ОАЕ, Катару, Кувейту, Оману та Саудівської Аравії відбувся в форматі особистої присутності учасників, а не у віртуальному форматі. На захід, зокрема, прибув Джаред Кушнер - старший радник президента США Дональда Трампа і його зять.

У 2017 році Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет звинуватили Катар у підтримці ісламістів і надмірному зближенні з Іраном. Згодом ці чотири країни розірвали дипломатичні та економічні зв'язки з Катаром і закрили з ним кордони.

Протягом трирічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти, а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина.

Наприкінці 2018 року Катар на тлі суперечки з сусідами вийшов з організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), до якої входив багато років поспіль. Утім, уже тривалий час головним джерелом прибутків Катару є не нафта, а природній газ, оскільки цей невеликий емірат має доступ до одного з найбільших у світі газових родовищ, котре він освоює разом з Іраном.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
805
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація