Кредит у 50 млн та визнання дипломатів: Сіярто розповів, про що Угорщина хоче домовитися з Україною

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він хоче зробити українське Закарпаття "історією успіху".

Україна та Угорщина збираються домовитися про використання кредиту у розмірі 50 мільйонів доларів, які Угорщина виділяє на інфраструктурні проєкти в Україні.

Про це очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто сказав у Києві на пресконференції з віцепрем’єр-міністром з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитром Кулебою, передає УНІАН.

Також Сіярто висловив намір домовитися з Україною про розвиток у галузях сільського господарства та охорони здоров`я. Також він хоче домовитися з Україною про визнання дипломатів двох країн.

"Адже я повністю згоден з паном Дмитром, що ми бажаємо зробити Закарпаття історією успіху", - сказав Сіярто.

Угорський урядовець каже, що його країна готова продовжити програму розвитку економіки на Закарпатті та надавати допомогу місцевим навчальним та культурним закладам. Він запевняє, що Угорщина і надалі продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Теперстало відомо, що  Україна та Угорщина вперше за сім років проведуть засідання міжурядової комісії з економічної співпраці. У разі успіху цієї комісії можлива зустріч президента України Володимира Зеленського із угорським прем’єром Віктором Орбаном.

Відео Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Скандальну заяву напередодні зробив спікер російської Держдуми В’ячеслав Володін. І, за його словами, йшлося, зокрема, про мовне питання у певних регіонах. Раніше цей же російський політик пригрозив Україні відділенням кількох областей. В українському дипломатичному відомстві негайно звернулися за роз’ясненнями до Будапешта.  

Угорщина не просила Росію про об’єднання зусиль заради захисту нацменшин в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції