Кремль може піти на військове загострення через український закон про освіту – Бєлковський

Але на повномасштабну війну Путін не піде.

Кремль може вжити заходів "для захисту російськомовного населення" через прийнятий Верховною Радою закон про освіту.

Про це інтерв'ю ТСН.uа заявив російський політтехнолог Станіслав Бєлковський.

"Це може бути військове загострення, в тому числі у вигляді походу на Маріуполь, викрадення людей та інше", - сказав він.

ВідеоНаступного року вперше не буде тестування з російської мови

При цьому, на думку Бєлковського, повномасштабної війни з боку Росії все одно не буде.

"Путін абсолютно комфортно себе відчуває в рамках логіки гібридної війни, він знайшов себе в ній. І він буде продовжувати діяти методами гібридної війни не лише тут, в Україні, але й на різних напрямках настільки, наскільки він вважатиме це доцільним. Оскільки по натурі він аж ніяк не авантюрист", - вважає політтехнолог.

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні. 

Залиште свій коментар