Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кремль напряму чи проросійські егоїсти: політологи пояснили, хто стоїть за конфліктом в "Опоблоці"

Партії передрікають розкол і появу двох кандидатів на виборах.

Вилучений із фракції "Опоблоку" Юрій Бойко написав заяву в поліцію щодо перешкоджання роботі партії. Це сталося через з'їзд "Опозиційного блоку", який на суботу скликає інша частина колишніх регіоналів на чолі з Борисом Колесниковим, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Екс-регіонали змагаються, хто з них опозиційніший, і закидають один одному співпрацю з Банковою. "Я не хочу передавати вітання Юрію Анатолійовичу. По-чоловічому вітання передають чоловікам, а не підстилкам влади, котрі протягом чотирьох років зображували з себе опозицію", - заявив Колесников. "Опоблок" де-юре залишається єдиною політичною партією. Намагання окремих осіб провести цей незаконний з’їзд якраз і є намаганням його розколоти. В інтересах влади", - відповідає на це інший партієць Олександр Пузанов.

ВідеоРозкол "Опоблоку": чому посварилися колишні соратники Януковича

Розборки екс-регіоналів. Виключений із фракції "Опоблоку" Юрій Бойко написав заяву в поліцію щодо перешкоджання роботі партії. Усе через з'їзд "Опозиційного блоку", який на суботу скликає інша частина колишніх регіоналів на чолі з Борисом Колесниковим. 

Розкол "Опоблоку": чому посварилися колишні соратники Януковича

Конфлікт серед колишніх соратників Януковича став публічним, коли Бойко, що нині має найвищі серед них рейтинги, об’єднався із Вадимом Рабиновичем. На найближчу суботу рівно половина політради "Опоблоку", так звана група Вілкула-Ахметова, котра є противниками Бойка, скликає з’їзд партії. Однак її статут передбачає, що з’їзд може відбутися лише за рішенням двох третин політради. "Це їхня політична позиція і їхнє намагання у рейдерський спосіб замінити керівні органи партії", - коментує ситуацію Пузанов.

Через плани провести з’їзд Бойко написав заяву в поліцію. У межах провадження вже допитали його екс-однодумця Бориса Колесникова. "Такого ще не було, що один із лідерів опозиції пише заяву на своїх колег. Владі, з котрою він воює. Щоби зірвати з’їзд опозиційної партії", - зауважує Колеников.

Фотогалерея Активісти заблокували в одеському аеропорту "опоблоківців" Бойка та Новинського (9 фото)

Глибинні причини розколу в "Опозиційному блоці" пояснює політолог Олександр Палій: "Частина партії пов’язана з Кремлем напряму і готова виконувати будь-які, навіть суїцидальне рішення. Це частина Бойка, Льовочкіна і так далі з Рабіновічем. Інша частина ще думає про парламентські вибори". Утім експерт додає, що хрін за редьку не солодший. "Вони так само проросійські, ворожі до України, але водночас трошки думають про себе, а не лише замовлення Кремля", - пояснює Палій.

У таборі Бойка наголошують, що 16 із 25 обласних організацій "Опоблоку" підтримують саме його єдиним кандидатом, але інша група – Ахметова – теж має достатньо сил. Тож, найпевніше, нащадки Партії регіонів не зможуть домовитися, і в передвиборчому списку будуть прізвища мінімум двох екс-регіоналів.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції