Кремль опублікував свою версію результатів переговорів "нормандської четвірки"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Текст щодо перемовин лідерів чотирьох країн суттєво відрізняється від повідомлення від української сторони. 

Прес-служба Кремля опублікувала результати телефонної розмови, яка відбулася між президентом України Петром Порошенком, главою РФ Володимиром Путіним, канцлером Німеччини Ангелою Меркель та французьким президентом Франсуа Олландом.

У тексті, який опублікувала прес-служба Порошенка, наголошується, що для припинення вогню на Донбасі РФ має вивести свої війська із окупованої частини України. Окрема увага була приділена необхідності відновлення контролю за українсько-російським кордоном.

"Президент України наголосив, що для цього Росія має вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю та найманців. Президент також звернув окрему увагу на необхідність відновлення контролю за українсько-російським кордоном", - йдеться у повідомленні на сайті українського президента.

Натомість у тексті Кремля  у традиціях російського пропаганди в обстрілах звинувачують українських військових. Про відновлення контролю над кордоном немає жодного слова.

"Володимир Путін закликав до негайного припинення обстрілів українськими збройними формуваннями населених пунктів Донбасу. Підкреслено, що ключовим елементом врегулювання повинен стати прямий діалог Києва з Донецьком і Луганськом з метою повного і всеосяжного виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року", - йдеться у повідомленні прес-служби Путіна.

У Порошенка вказують, що під час розмови політики наголошували на необхідності повного виконання Мінських домовленостей, включно зі створенням безпекових передумов для проведення місцевих виборів у деяких районах Луганської та Донецької областей на основі українського законодавства та норм ОБСЄ. Нічого про узгодження виборів із бойовиками у тексті немає.  

Натомість у російській версії результатів перемовин вказується, що представникам нормандського формату передали пакет пропозицій щодо проведення виборів на окупованих територіях. Документ нібито узгоджувався із бойовиками "ЛНР" та "ДНР".

"Відзначено, що партнерам по "нормандському формату" переданий узгоджений з ДНР і ЛНР пакет пропозицій щодо місцевих виборів, особливого статусу, амністії і децентралізації, які слід було б уважно розглянути в Контактної групи", - пише прес-служба Кремля.

Наприкінці повідомлення прес-служби українського гаранта наголошується на необхідності звільнити всіх українських заручників, включно з Надією Савченко, Геннадієм Афанасьєвим та  Юрієм Солошенком. Також у тексті йдеться, що Порошенко закликав Росію припинити переслідувати кримських татар негайно відпустити усіх політичних в'язнів.

Натомість у "путінський" версії немає ані слова про політв'язнів.

Нагадаємо, що до складу "нормандської четвірки" входять Україна, Франція, Німеччина та Росія. Цей формат утворився після зустрічі лідерів відповідних країн у Франції влітку 2014 року. З того часу учасники зустрічі провели кілька раундів переговорів як на вищому рівні, так і на рівні глав МЗС.

 

Відео Учасники "Нормандської четвірки" домовилися про розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції