Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кремлю не сподобався законопроект про реінтеграцію Донбасу

Рада після бійки ухвалила в першому читанні президентський законопроект.

Формулювання українського законопроекту про реінтеграції Донбасу ні де-юре, ні де-факто неприйнятне. Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитра Пєскова.

"Цей закон – він має, наскільки ми розуміємо і наскільки володіємо інформацією про цей поки що законопроект, — він має досить декларативний характер. Там є стаття, де Російська Федерація називається агресором. І також там нема жодної згадки Мінських домовленостей", — сказав він журналістам, передає РИА Новости.

Пєсков додав, що подібні формулювання для Росії неприйнятні, а також, що українські законопроекти нібито мають юридичні протиріччя.

Він заявив, що президент України Петро Порошенко, який поставив свій підпис під цим документом, "позначив свою згоду на виконання затверджених домовленостей".

"Таке юридичне протиріччя – воно є. І ми це констатуємо", — додав Пєсков.

"Там само є ще один законопроект, який вже йде в руслі продовження особливого статусу Донбасу. Ось це вже важливий законопроект. Бо закінчення терміну дії попереднього закону про особливий статус, звичайно, викликало у всіх заклопотаність", — сказав Пєсков.

Фотогалерея Через зіткнення під Радою поліція склала адмінпротоколи (2 фото)

Нагадаємо, 4 жовтня президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу був поданий до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність безпеки виконання положень Мінських домовленостей. Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях.

6 жовтня Верховна Рада України проголосувала за законопроекти, які визначають подальше майбутнє окупованої частини Донбасу. Так, в першому читанні Рада ухвалила президентський законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях (№7163). Також Рада подовжила дію особливого статусу ОРДЛО
законопроекту 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Залиште свій коментар

Вибір редакції