Крики "ганьба" та блокування трибуни. Що відбувається в Раді під час розгляду питання ринку землі

Дата публікації
Перегляди
8468
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Крики "ганьба" та блокування трибуни. Що відбувається в Раді під час розгляду питання ринку землі

Фото: УНІАН

Зареєструвалися 266 депутатів

Верховна рада України засідання 13 листопада розпочне з розгляду законів про відкриття ринку землі.

Парламентарі насамперед мають розглянути Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення №2178. Потім розглянуть законопроєкт № 2194  та 2195 Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

В залі безлад. Слуги блокують трибуну і президію слуг. Слуги, замість того, аби перші, ключові місяці роботи в залі провести і в суспільстві , й з усіма фракціями та партіями серйозну і фахову дискусію щодо ринку землі, втратили дні, тижні , місяці на безумні і бездумні закони про кнопочки і руйнування парламентаризму. Я завжди голосувала проти мораторію на продаж, бо виступаю за ринок землі . Але ми точно проти законопроекту, який протягують слуги і який не має нічого спільного зі створенням прозорого ринку землі.

Опубліковано Iryna Gerashchenko Середа, 13 листопада 2019 р.

На засіданні зареєструвалися 266 народних депутатів, хоча в залі перебувають значно більше. Нардепи від "Слуги народу" розташувалися біля трибуни і вигукують "землю - людям".

Противники законів - кричать "ганьба". ОПЗЖ теж не зайняли свої місця, а стоять в проходах між рядами. З боку одних та інших лунають взаємні звинувачення та крики.

Через деякий час депутати пішли на тривалу перерву, яка затягнулась майже на 2 години. Нардепи повернулись до Ради і одразу почали зрив розгляду питання щодо ринку землі.

Депутати фракції ОПЗЖ заблокували трибуну, а нардепи від "Батьківщини" - президію. Також у сесійній залі ввімкнули гучні звуки, які заважали роботі. Незважаючи на вмовляння спікера Разумкова, обидві фракції так і не зайняли своїх місць. Разумков надав слово лідеру фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії, який запропонував подовжити ранкове засідання до 15:00. За це рішення проголосували 234 депутати.

Після цього спікер оголосив про початок розгляду питання і запросив до доповіді міністра економіки Тимофія Милованова, якого не пускали до трибуни члени фракції ОПЗЖ, а самою трибуною став скандальний нардеп Кива. Зрештою, Разумкову вдалось домовитись і Милованов виступив із трибуни. Опонувала йому депутатка від ОПЗЖ Наталія Королевська. Однак фракції "Батьківщина" та ОПЗЖ продовжують стояти у президії та біля трибуни парламенту.

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський записав відео до українців, в якому розповів про земельну реформу - до законопроєкту внесуть правки, за якими продавати і купувати землю зможуть лише українці. Чи мають на це право іноземці, має вирішити референдум.

Раніше в Офісі президента розповіли, що Україні планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та запустити ринок сільгоспземель та додали, що це може прискорити економічне зростання країни на 0,5-3% .

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на україно-турецькому бізнес-форумі заявив, що земельну реформу в Україні проведуть до кінця 2019 року, а ринок сільськогосподарських земель має запрацювати вже з наступного 2020 року.

10 жовтня група народних депутатів від "Слуги народу", серед яких і голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, зареєстрували у Верховній Раді оновлений законопроєкт щодо відкриття ринку землі в Україні.

Верховна Рада розглядає законопроєкти про ринок землі

Верховна Рада розглядає законопроєкти про ринок землі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
8468
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація