Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Крим де-факто належить до Росії і повернутий не буде - Медведчук

Кум Путіна критикував владу і закликав домовлятися з донбаськими терористами.

Де-юре анексований Росією Крим є частиною України, але де-факто належить до РФ, й очікувань на те, що півострів повернеться під суверенітет України немає, заявив в інтерв'ю Радіо Свобода Віктор Медведчук, кум президента РФ Володимира Путіна та один з учасників гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську.

Політик звинуватив українську владу в тому, що вона сама відштовхнула від себе мешканців півострова, що нібито й спонукало їх погодитися з анексією.

"Якби влада України хотіла повернути Крим, вона би не обмежувала постачань електрики (з материка на півострів) та водопостачання, не оголошувала би економічну блокаду. Не було би припинення залізничного сполучення, вантажних і пасажирських перевезень", - заявив Медведчук, по суті, повторюючи пропагандистську риторику Кремля, зазначає Українська правда.

Говорячи про окупований проросійськими бойовиками Донбас, Медведчук заявив, що українська сторона має "досягти консенсусу" безпосередньо з керівництвом бойовиків ("ДНР" та "ЛНР"), оскільки, за його словами, "немає іншого шляху для повернення цих територій назад".

Відео Путін приїхав до окупованого Криму з новими заявами щодо України

"Є ще один спосіб, але це нереально - українська армія має перейти у наступ і захопити ці території силою. Але ні Вашингтон, ні Брюссель не дозволить Україні зробити це", - заявив він.

Також Медведчук заявив, що його стосунки з президентом РФ Путіним допомагають йому "допомогати інтересам [України]".

"Я використовую їх всюди, де це можливо, наприклад, щоб домагатися припинення війни на Донбасі", - запевнив він і додав, що його позицію "Донбас є частиною України" розділяє і Путін, який "каже, що на Донбасі має бути мир".

Тим не менш така позиція російського президента поки не втілюється у реальність, адже, як відомо, бойовики продовжують систематично порушувати режим тиші з використанням російської техніки та за допомогою російських військових.

Залиште свій коментар

Вибір редакції