Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Крим фактично готується до виходу зі складу України - опозиція

Конституцію Криму хочуть зрівняти за значенням з Конституцією України.

Влада Криму хоче зрівняти в правах Конституцію АР Крим до Конституції Україні і наділити Верховну раду автономії правом законодавчої ініціативи.

Такі пропозиції робоча група, створена головою Радміну Криму Анатолієм Могильовим, планує протягом двох місяців подати на розгляд Конституційної асамблеї при президенті Вікторі Януковичі, пише "КоммерсантЪ-Украина".

В опозиції упевнені, що реалізація подібних ініціатив буде означати "вихід Криму зі складу України".

Кримська влада почала активну роботу з розширення політичних та економічних повноважень автономії. З відповідною ініціативою виступив голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов, створивши робочу групу з представників Ради міністрів, Верховної ради Криму і вчених. 

Робоча група повинна протягом поточного тижня подати Могильову перші пропозиції. Депутат Верховної ради Криму Юхим Фікс (фракція "Регіони Криму") повідомив, що група сконцентрується на трьох напрямках.

"Перше - мова йде про те, щоб Конституція АРК була нарівні з Конституцією України, щоб норми всіх законодавчих актів, які приймаються в країні, узгоджувалися з Конституцією Криму в частині повноважень автономії. Другий документ - це наше бачення розділу "Автономна республіка Крим" в проекті майбутньої Конституції України, а третій - пропозиції, як наповнити повноваження автономії реальним змістом", - наголосив Фікс.

Серед іншого, за словами Юхима Фікса, робоча група планує ініціювати наділення Верховної ради Криму правом законодавчої ініціативи.

"Важливо, щоб Верховна рада АРК міг зареєструвати у Верховній Раді проект закону від свого імені, але не по всьому спектру питань, а лише в тій частині, яка стосується реалізації повноважень автономії", - сказав депутат.

Робота групи, за словами пана Фікса, триватиме один-два місяці, після чого її пропозиції надійдуть на розгляд Конституційної асамблеї, створеної при Президентові України.

Представники опозиції зі свого боку заявляють, що ініціатива керівництва Криму за погодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії "означатиме конфедеративні зв'язки України з Кримом".

"Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішньою Конституцією не допускається!" - обурився заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський ("НУ-НС").

За його словами, реалізація цієї ініціативи стосується зміни I розділу Конституції і вимагає проведення всеукраїнського референдуму.

"Її перспективи залежатимуть від складу наступного скликання Верховної ради і позиції Віктора Януковича", - сказав Ключковський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції