Криміналізація України: Деканоідзе нарікає на реформу, а Луценко хоче повернути люстрованих правоохоронців

Жити в Україні стало небезпечніше – і силовики навіть підрахували, на скільки саме.

Від початку року в Україні зареєстрували 410 тисяч злочинів. Це майже на чверть більше, ніж було торік, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таку статистку навели силовики під час звіту перед народними депутатами. Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе каже, що в період реформ правоохоронної системи зростання кількості злочинів – явище поширене. "Реформа величезної структури, де працюють 150 тисяч чоловік, не робиться за дев'ять місяців", - нагадує вона.

Інші фактори зростання криміногенної ситуації – це війна у східних областях, пов'язане з цим збільшення кількості зброї, погіршення соціально-економічної ситуації у державі тощо. "У нас немає грошей, щоби перевзути, перевдягнути цих хлопців. Кожен поліцейський розуміє, що без зарплати працювати неможливо", - каже Деканоідзе.

ВідеоГПУ та поліція відзвітували перед нардепами про виконану роботу за рік

Генпрокурор Юрій Луценко нагадує про ще один фактор – так званий "закон Савченко". Кожен десятий злочин вчинений тими, хто вийшов на волю внаслідок його застосування. Керівник ГПУ пропонує обмежити дію закону лише тими, хто відбуває своє перше ув'язнення. "Щоби рецидивісти не могли вийти по цьому закону", - пояснює він.

Критикує генпрокурор і поліцію. Каже, що патрульні часто їздять тими ж маршрутами і в один і той же час. Навіть злочинці, за словами Луценка, це вивчили. "Вони годинника не носять. Вони звіряють по машині, яка проїздить повз", - іронізує він.

На думку Луценка, до поліції варто повернути частину люстрованих керівників. Бо чистка не в усіх випадках, на його думку, була корисною для правоохоронної системи. "Я вам би сильно радив через відому процедуру звернутися до Ради і президента і повернути Василя Паскала. Це профі, без якого карний розшук не отримав кадрового призначення. Або Євдокімов. Або інші", - наголосив керівник ГПУ.

Звіт правоохоронців обірвав депутат Андрій Лозовий. Він звинуватив поліцію у серпневих сутичках під Оболонським судом під час розгляду справи "торнадівців" і запропонував Деканоідзе подати у відставку через неефективність. На цьому засідання закінчилося. А сама Деканоїдзе заявила, що попри критику поки звільнятися не збирається.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Наступна публікація