Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кримські татари хочуть законодавчого закріплення в Україні статусу політв’язня

Це може допомогти тим людям, котрі підпадають під окупаційну машину в Криму.

Шістьох кримських татар, затриманих у середу у Бахчисараї, на дві місяці залишає під вартою окупаційний суд Сімферополя. Їх ФСБ звинувачує у причетності до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», яку в Росії вважають терористичною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Водночас ніяких звинувачень у плануванні теракту окупаційна влада не висувала жодному із понад двох десятків мусульман, заарештованих у Криму в цій справі, починаючи з 2015 року. Злочином вважається сама належність до забороненої організації. 

ВідеоПравозахисники просять українську владу узаконити статус кримських політв'язнів

Правозахисники  закликають українську владу узаконити статус кримських політв'язнів, щоби зробити їхній захист ефективнішим. «Статус політичних в’язнів, статус родин політичних в’язнів – щоби він був закріплений на папері. Якщо це буде визначено, це, звісно ж, дасть позитивні результати та певні інструменти як адвокатам, котрі тут працюють, так і тим, хто в Криму», - пояснив юрист Еміль Курбедінов. 

Як повідомлялося, до будівлі суду прийшли кілька сотень кримчан, аби підтримати затриманих у Бахчисараї. За інформацією адвоката Джеміля Темішева, суд не задовольнив клопотання захисту обрати для затриманих більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції