Кримські татари можуть створити свою автономію в Криму – The Wall Street Journal

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кримські татари можуть створити свою автономію в Криму – The Wall Street Journal

Кримські татари можуть створити свою автономію в Криму / Меджліс

Оглядач пропонує кримським татарам вчинити як росіяни в Криму і оголосити власну автономію в складі України.

Кримські татари можуть вчинити так само, як росіяни в Криму і в односторонньому порядку відділити частину території півострова, оголосивши його татарською республікою в складі України.

Про це сьогодні пише The Wall Street Journal. Оглядач зауважує, що на фоні кризи в Криму згадують і Косово, і приклад Шотландії, яка хоче відділитися, і франкомовний Квебек, який через мову хотів вийти зі складу Канади.

"Туземні "перші нації" заявили, що якщо Квебек відколеться від Канади, в них повинно бути право відколотися від Квебека. За аналогією, якщо кримський референдум про відділення матиме успіх, кримські татари можуть оголосити про свої плани створити "Татарський автономний регіон" і приєднатися до України", - пропонує видання.

Оглядач The Wall Street Journal зауважує також, що перш ніж буде проведений хоч якийсь сепаратистський референдум в Криму, потрібно, щоб Москва вивела свої війська, а Київ і ЄС заявили про готовність розглянути можливість відділення території.

Але за умови вивчення настроїв усіх національних груп в Криму та розробки плану щодо виходу зі складу України з урахуванням інтересів усіх сторін. Цей процес буде тривалим і затягнеться на кілка десятиліть, як у Шотландії.

"Сепаратизм в Європі не повинен бути неможливим, він просто повинен бути дуже складним. Широка автономія буде для Криму набагато приємнішою альтернативою", - пише видання.

Нагадаємо, що кримські татари бояться етнічних чисток в Криму від російської влади.

Наступна публікація