Круглі столи в Україні влаштовує проросійський дипломат ОБСЄ – Wall Street Journal

Дата публікації
Перегляди
3680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Круглі столи в Україні влаштовує проросійський дипломат ОБСЄ – Wall Street Journal

Круглі столи в Україні влаштовує проросійський дипломат ОБСЄ / Фото: УНІАН

Швейцарець Тім Гульдіманн неодноразово виправдовував агресію Росії проти України.

Круглі столи в Україні, які покликані заспокоїти терористів на Сході, будуть безрезультатними, оскільки організовує їх дипломат з ОБСЄ, якого не можна назвати другом України.

Про це сьогодні пише The Wall Street Journal. Швейцарець Тіма Гульдіманна колишні американські колеги називають "фріласером" на службі Москви.

Він став відомим в дипломатичних колах в часи, коли працював послом Швейцарії в Ірані. Обіймаючи цю посаду, в 2003 році він розповсюдив листа, в якому, за його словами, була пропозиція тегеранського режиму укласти "величезну" угоду з Вашингтоном.

"Я читав його і сказав, що це "Веселі мелодії", казки", - пригадує колишній держсекретар США з контролю над розповсюдженням зброї Джон Болтон.

"Сенсація" Гульдіманна не мала жодного підтвердження. Сьогодні ж дипломати називають швейцарця "проросійським прагненням" за те, що він неодноразово публічно виправдовував агресію Росії проти України.

В березні під час інтерв'ю Deutschland Radio він пояснював причини нападу Кремля на Крим тим, що НАТО "оточило Росію, наблизившись до її кордонів".

"Переклад: вторгнення Росії в Крим і провокації в інших регіонах України є лише раціональною відповіддю на "первородний гріх" Заходу", - пояснює видання позицію Гульдіманна.

Швейцарець закликав Захід ставитися "з повагою" до Росії, оскільки це є найважливішим для росіян.

"Він не уточнив, чому відповіддю Заходу на збройний напад на суверенну європейську державу повинна бути повага. Не сказав він і про таку ж повагу до України", - йдеться в статті.

Газета зауважує, що нинішні круглі столи в Києві проводяться за прикладом тих, які були організовані ОБСЄ в 1989 році, які мирним шляхом перевели Центральну Європу від комунізму до демократії. Але тоді ці переговори були між "однаково відповідальними сторонами". А нинішній діалог – між Києвом і "проплаченими російськими демагогами".

Нагадаємо, що другий круглий стіл національної єдності проведуть у Донецьку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація