КС визначив, коли будуть остаточно ухвалюватися зміни до Конституції

Формулювання рішення викликало питання.

Остаточно зміни до Конституції України можуть ухвалюватися на будь-якій черговій сесії Верховної Ради.

Таке рішення прийняв Конституційний суд України, повідомляє УНІАН.

Відповідне рішення КС оприлюднив у п'ятницю, 18 березня.

"Конституційний суд України зазначає, що ВР може передбачити в Регламенті Верховної Ради України можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на пізнішій черговій сесії ВР із дотриманням положень, закріплених розділом ХІІІ "Внесення змін до Конституції України", основного закону України", - зауважили у мотивувальній частині рішення суду.

У рішенні КС сказано, що "в разі попереднього схвалення законопроекту змін до Конституції більшістю від конституційного складу ВР, який не розглядався на черговій сесії ВР, положення "на наступній черговій сесії ВР" необхідно розуміти так, що "наступною черговою сесією ВР є чергова сесія парламенту, яка має відбутися відповідно до положень розділу ХІІІ "Внесення змін до Конституції України" Основного закону України та Регламенту ВР і на якій законопроект про внесення змін до Конституції України, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу ВР, вважатиметься прийнятим як закон, якщо за нього проголосує не менше дві третини від конституційного складу ВР". 

Слід зауважити, що рішення та його формулювання викликали питання у журналістів. Однак, представник ВР у Конституційному суді Анатолій Селіванов пояснив, що йому самому слід ознайомитися з рішенням КС.

ВідеоСьогодні Конституційний суд оголосить, коли можна змінювати основний закон країни

Нагадаємо, що раніше 51 нардеп просили КС пояснити значення положення статті 155 Конституції України "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". Народні обранці хотіли уточнити, коли саме можливе прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: