Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
КСУ відклав розгляд відповідності окремих норм у законі про люстрацію

Подання були від групи нардепів і ВСУ.

Конституційний суд України відклав розгляд звернення групи народних депутатів щодо законності ухвалених норм у закону про люстрацію.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

На яку дату і час було перенесено розгляд інформації немає. Але 47 народних депутатів і Верховний Суд України звернулись до КСУ з приводу законності норм у законі "Про очищення влади“. Йдеться про люстраційну політику у державі після перемоги Революції Гідності у 2014 році.

Закон про люстрацію був ухвалений 16 вересня 2014 року. За нього проголосував 231 народний депутат. Згідно з текстом документу, закон передбачає перевірки державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади. Під перевірку потрапили народні депутати, міністри, голови силових структур та армії, голови НБУ, Рахункової палати, уповноважені ВР, судді, прокурори, тощо. Закон забороняє бути у владі людям, які обіймали керівні посади у держорганах, правоохоронних органах, міністерські крісла у період від 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року. Також у владу забороняється йти особам, які до 1991 року були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії, комсомольських структурах, органах КГБ, були начальниками політвідділу в армії СРСР. Закон не дозволять обіймати посади в органах влади тим особам, які не пройшли перевірку відомостей декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, вчиняли корупційні порушення, мають іноземне громадянство.

Залиште свій коментар

Вибір редакції