Кубраков: порти отримають краще фінансування і нових інвесторів, а видача паспортів морякам буде демонополізована

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кубраков: порти отримають краще фінансування і нових інвесторів, а видача паспортів морякам буде демонополізована

Право на владу

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков вважає одним із пріоритетів на посаді глави відомства відновлення портової інфраструктури та оновлення основних фондів. Крім того, він також має намір вирішити проблему з монополізацією послуг з видачі закордонних паспортів морякам.

Про це Кубраков заявив, виступаючи перед народними депутатами в четвер перед голосуванням за його кандидатуру на посаду міністра.

"Серед пріоритетів морського і річкового транспорту це перш за все відновлення портів. Адже тут так само, як і в Укрзалізниці, рівень зносу основних фондів досягає 80-90%. Держава не може не звертати уваги на цю проблему. Я розумію, що був період, коли 90% дивідендів АМПУ забиралося до бюджету і це було нормально. Але почалася війна і ми вже втрачаємо критичну інфраструктуру, тому це теж частина цих коштів має спрямовуватися на оновлення портів", — заявив Кубраков.

Другий пріоритет, за словами міністра — це проведення концесійних конкурсів для залучення інвесторів в морські порти України. "Цю практику продовжуватимемо, я розумію, що до цього є довіра, це прозорий механізм залучення інвесторів", — заявив міністр.

Він також додав, що важливим пріоритетом є проблема видачі паспортів нашим морякам. "Я розумію, що ця проблема терміново повинна бути вирішена. Цей ринок треба зробити цивілізованим. Є хороший приклад, як у нас колись в країні отримували закордонні паспорти, сервіс був такий не зовсім хороший з боку держави. Але в один рік це все помінялося і всі зараз забули проблему. Зараз є ДП "Паспорт-сервіс" і можна піти і в будь-якому куточку країни отримати нормальний паспорт, за нормальною процедурою, заплативши всі збори офіційно в банківському відділенні", — сказав Кубраков.

Відповідаючи на запитання народних депутатів про цю проблему, міністр підкреслив, що його орієнтир — десятки компаній, які повинні надавати такі послуги морякам.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація