Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кучма пішов із Мінських перемовин: Резніков розповів, яким бачить нового очільника ТКГ

Кучма пішов із Мінських перемовин: Резніков розповів, яким бачить нового очільника ТКГ

Призначення може відбутися найближчим часом.

Тимчасово виконувати обов'язки голови української делегації в Тристоронній контактній групі замість Леоніда Кучми, який вирішив покинути Мінські перемовини, буде віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Нового очільника переговорної групи може призначити найближчим часом президент Володимир Зеленський.

Про це сказав сам Олексій Резніков під час онлайн-дискусії про безпекові та політичні виклики Мінського процесу та переговорів у "нормандському форматі", передає УНІАН.

Зі слів віцепрем’єр-міністра, він має надію, що новий очільник дипломатичної групи також буде працювати в інтересах України і показуватиме високі результати у Мінську. Крім того, це має бути поважна особа, яку знають як в Україні, так і у світі.

Водночас до офіційного указу президента Кучма залишається керівником делегації. 

"Я би дуже хотів, щоби так само це була поважна людина, відома в українському суспільстві і у світі, яку би можна було називати патріархом, скажімо так, для того, щоб продемонструвати, наскільки серйозно Україна ставиться до Мінського процесу як безальтернативного на сьогодні майданчику, який забезпечує рішення "нормандського формату". Хто буде ця людина, це вже визначить президент Зеленський, і ми з вами, я маю надію, найближчим часом про це дізнаємося. І ми точно будемо працювати в команді разом в інтересах України", - сказав Резніков.

Віце-прем'єр зазначив, що Кучма шість років займається переговорним процесом у Мінську і вже давно повідомляв Зеленському, що готовий до змін у ТКГ. Також Резніков зазначив, що Зеленський ще в травні офіційно заявляв про те, що Кучма хоче піти на відпочинок.

"Сьогодні я є першим заступником голови делегації, тому формально поки що я буду певний час керувати тими процесами, але я хочу звернути увагу, що давайте дочекаємося указу президента Зеленського, тому що саме указом вносяться зміни до делегації", - сказав Резніков.

Нагадаємо, 28 липня в Офісі президента повідомили, що Леонід Кучма залишає посаду очільника української делегації на перемовинах Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську. Водночас він запевнив, що у разі потреби й надалі готовий ділитися досвідом і надавати консультації щодо кроків на шляху до встановлення миру на тимчасово окупованому Донбасі. 

Відео ТКГ у Мінську: 27 липня має настати цілковите припинення вогню на Донбасі

Цілковите припинення вогню на Донбасі має розпочатися 27 липня. Про це домовились у тристоронній контактній групі в Мінську, повідомив Офіс президента. Там це назвали "проривом" у Мінському процесі і наголосили: якщо режим цілковитого і всеосяжного припинення вогню буде дотримано бойовиками, це відкриє шлях до виконання інших положень "мінських угод". Не стріляти домовились аж до повного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

ТКГ у Мінську: 27 липня має настати цілковите припинення вогню на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції